Sizinde bildiğiniz üzere The Division‘da hem Dark Zone‘da yer alan düşmanlarımıza karşılık verebilmemiz için, hem de seviyemiz arttıkça güçlenen ve görevden göreve ölümsüz hale gelen düşmanlarımızı haklayabilmek için bir üst seviyeye hızlıca gelmemiz gerekiyor. Çünkü zaman geçtikçe oyunu oynayan insanlar da bizim gibi boş durmuyor ve gelişiyor, her geçen gün Dark Zone‘un daha bir amansız mücadeleye gireceğini görebilirsiniz.

The Division’da gelişmek adına tek şansımız görevleri yapmak, ölen NPC ve diğer The Division oyuncularını öldürdükten sonra loot yapmak değil. Oyunda gelişmek adına bir çok şansımız bulunuyor, bunlardan belki de en önemlisi crafting olsa gerek. Craftingin yanı sıra yapılan görevlerde zorluk değiştirmesine gitmek, çeşitli bölge keşifleri gibi bir çok , seviyenizi olumlu yönde etkileyecek seçenek bulunuyor. İşte oyunda hızlı bir şekilde seviye atlamanız adına kullanabileceğiniz yöntemler.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Crafting Taktiğini Uygulayın!

 • Crafting taktiğinden önce craftingten biraz bahsedelim. Crafting sistemi The Division’ın olmazsa olmaz parçalarından biri. Bu sistem ile bir çok çeşitin içinde bulunduğu silah,zırh,ekipman gibi nesneler yaratabiliyor ayrıca bunları upgrade yani güçlendirme yaparak daha sağlam bir hale getirebiliyoruz. Tabiki bu sistemi kullanmak adına crafting için gerekli malzemelere sahip olmamız gerekiyor.
 • İşte geldik taktiğimize, bu malzemeleri toplamak adına etrafta bulunan çeşitli nesneler topluyor, gerekirse düşmanlarımızı öldürüyor ve ardından bulunan nesneleri topluyoruz. Ama elbet bu nesneler o mapte iken sona eriyor ve bize neredeyse toplayabilecek crafting malzemesi kalmıyor. Kalan malzemeleri ise almak adına amansız mücadelelere dalmamız gerekiyor. Bundan dolayı uygulamanız yol oldukça basit.
 • Yapmanız gereken tek şey , Online olan arkadaşlarınızdan birini seçmek ve oyununa dahil olmak. Bunu yapmanızın ardından aynı GTA Online gibi bir başka server ama aynı mape gidiyoruz. Gittiğimiz o mapte hemen hemen herşey aynı belki de ama crafting olarak topladığınız bütün eşyalar yerli yerinde duruyor. Bunu günde tekrar tekrar yaparak crafting sistemini tam verimli olarak kullanabilir çok hızlı bir şekilde sağlam ekipmanlara sahip olabilirsiniz.

thedivisionhızlıseviye

Yaptığınız Görevlerin Zorluğunu Arttırın!

 • Görev yaparken PS4‘de üçgene basarak görevin zorluğunu seçebiliyorsunuz. Zorluk seçerken genel olarak normali seçiyor olabilirsiniz ama daha fazla kazanmak ve daha hızlı gelişmek adına en azından seviyenize oranla daha kolay görülen normal seçeneğini seçmek yerine daha fazla mücadele ederek oyunu en zor da oynamanız size bir çok ödülü de beraberinde getirecektir.  Görevin zorluğunu seçerken size zaten iki zorluğun arasındaki ödül farkını da gösteriyor.
 • Görevi normalde bitirdiyseniz tekrardan görevin olduğu yere giderek zor da başlatabilirsiniz.

thedivision

 Bolca Gezin!

 • Belki de gelişmek adına oyunun size sunduğu en zevkli unsurlardan biri. Bolca gezin ve yeni yerler keşfedin!
 • Gezerken keşfettiğiniz yer başına size bolca xp veriyor oyun. Ayrıca gezerken bir çok loot edilebilcek nesneyi bulabilirsiniz. Tabiki de gezme işi bunlarla sınırlı değil, yolda sizi bekleyen düşmanlar ve onları öldürmenizin ardından sizi bekleyen bir çok xp ve bir çok loot edilecek eşya da beraberinde geliyor.
 • Ayrıca yolda gördüğünüz bazı insanları scan yaparak xp kazanabilir, bazı insanlara ise diledikleri eşyayı vererek aynı şekilde xp kazanabilirsiniz. Kimileri yiyecek, kimileri soda kimileri ise para isteyebiliyor, verin gitsin!

thedivisionhızlıgelişmetaktikleri

Dark Zone’da Mümkün Olduğunca Toplu Gezin!

 • Bu aslında bir taktik değil, hayatta kalma parolası. Dark Zone bildiğiniz üzere tam bir ölüm alanı, burada tek başına gezerseniz sizin etrafınızı bir anda 3 kişi sarabilir ve bir tanesini bile öldürseniz loot yapamadan sizi öldürebilirler.Bundan dolayı bu haritada tek gezmemeniz dostlarınızla diğer birliklere meydan okumanız , sizin yararınıza olacaktır.
 • Toplu gezmeniz dolayısıyla kolayca indireceğiniz kişilerden gelecek xp ve malzeme sizin gelişmeniz adına büyük katkı sağlayacaktır.

tomclancysthedivision

Görevleri Birlikte Yapabileceğiniz Dostlar Edinin!

 • Destiny gibi bu oyunda da görevleri tek başınıza yapmak büyük dert olsa gerek, çabuk gelişebilmek ve daha az ölerek hızlı bir şekilde görevleri bitirmek için dostlarınızın yanında olması gerekiyor.
 • Bu dostlarınız hem görevinizi kolaylaştıracak hem de size daha fazla eğlenme şansı tanıyacaktır.
 • Kendi arkadaşlarınız arasında bu oyunu oynayan yoksa da üzülmeyin, oyunun içinde beraber oynama şansı bulacağınız kişileri ekleyebilir, daha sonra beraber oynama teklifi verebilirsiniz.
 • Ayrıca dilerseniz yoruma PSN ID, Xbox Gamer TAG, Steam ID gibi oyuncu kimliğinizi bırakabilir, The Division‘ı beraber oynama fırsatı bulabileceğiniz dostlar edinebilirsiniz.

Taktikler şimdilik bunlarla sınırlıdır, yenileri gelince eklenecektir.

Bu yazı Konsolum.com’a aittir,  kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

2 Comments

 1. Oynamadan önce mutlaka gözden geçirilmesi gereken yazı teşekkürler.

  Reply
 2. Tavsiyeleriniz icin teşekkür ederim en kisa zamanda uygulayacağım

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*