DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım: Drone’a karşı kartal kullanabiliriz. Bu sözler Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Yıldırım’a ait. Hüseyin Yıldırım uçuş emniyetine engel olduğunu düşündüğü Dronelara karşı ancak Türkiye’de olur denilebilecek bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

1208694_620x410

DHMİ’nin İstanbul Florya’da ki toplantısında konuşan Hüseyin Yıldırım son zamanlarda sivillerin kullandığı insansız hava aracları yani Drone’lardan yaşadıkları sıkıntıları ve düşündükleri çözümleri anlatırken Drone’lara engel olmak için Kartal kullanma düşüncesi içinde olduklarını belirtti.

Drone Nedir ?

drone-dji

İnsansız Hava Aracı (İHA), genel olarak bilinen adıyla drone uzaktan kumanda edilen bir tür uçaktır. İHA’lar iki sınıfa ayrılır: İlki uzaktan kumanda edilerek uçan, diğeri ise kendiliğinden belli bir uçuş planı üzerinden otomatik olarak hareket edebilen uçaklardır. Keşif amaçlı üretilen İHA’lar günümüzde birçok saldırı görevinde de kullanılmaktadır. Günümüzde sivillerin kullandığı çekim yaptığı ve bir oyuncak olarak kullandığı uzaktan kumanda edilen hava aracıdır.

 

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*