World OF Tanks  

PC dünyasının en çok sevilen F2P oyunlarından World OF Tanks sonunda yeni nesil konsollara tam anlamıyla geldi. Tam anlamıyla diyorum çünkü Xbox One‘a daha önceden gelmişti PS4‘e ise yeni geldi. Daha önce PC ve Xbox One edindiğim belli başlı deneyimleri anlatmak istiyorum. 

22499558284_2e340ea12b_b

Oyun Wargaming‘in bir baş yapıtı adeta PC’de milyonlarca oyuncu yıllardır oynuyor. Eğlenceli aksiyon ve o savaş dünyası ile iç içesiniz. Bütün olaylar PC’de tıkırında ancak geçtiğimiz aylarda önce Xbox One‘a gelen World OF Tanks’ı önce biraz Xbox One‘da ve PS4‘te inceleyelim.

World OF Tanks (Xbox One)

wot_xbox_one_e315_14_branded_3472x

Xbox One‘da belli başlı sıkıntıları barındırıyor ara sıra FPS düşüşleri yaşanabiliyor bu FPS düşüşleri yaşandığı zaman bölgesel keskinlikler yükselerek 10-15 saniyede olsa kötü bir görüntü almamıza sebep oluyor. Oyuna girerken yükleme ekranı Xbox One‘da gerçekten çok uzun bir süre sonra oyuna girme isteğinizi baltalıyor. Oyun stabilize hale gelmiş serverlarda çok büyük sıkıntılar yok en büyük sıkıntı ara sıra lag oluşması. Oyun akıcı savaşlar zevkli Xbox One Controller’ının rahatlığı oyunun rahat oynanmasını sağlıyor.

xbox one wot

 

World OF Tanks (Playstation 4)

WorldOfTanksPS4-4

PS4‘te oyun Xbox One‘a göre çok daha stabil bunu başta net olarak söyleyebilirim oyunun yüklenme menüleri hızlı grafikler daha iyi hiç FPS düşüşleri ile karşılaşmadım. Serverlar daha iyi serverdan düşme gibi olaylarla karşılaşmadım ancak karşılaştığım tek sıkıntı ara sıra lag olabiliyor. Grafiklerden biraz daha bahsetmek istiyorum. Rüzgar ağaçları sallaması olsun veya duvarların köşe detayları olsun PS4‘te daha iyi bu net.

b_skorpionpass1

Genel Gözlem

Genel olarak oyun çok zevkli ve oynanabilirlikleri çok iyi ama tabi ki siz bir Mouse ile karşılaştırmamanızı öneriyorum. Wargaming bir kaç özel teşekkürüm var oyun son dönemlerde Free To Play diye çıkıp Pay To Win’e çeviren bir yapım değil umuyoruz olmazda oyun gerçek bir Free To Play Playstation Plus bile gerektirmiyor tabi ki oyun içi alım özel ürünler var ama oyuncuların parasını gasp etmeye yönelik değil.

  • Hikaye                                            YOK
  • Ortam                                              9.0
  • Ses & Müzik                                 7.1
  • İçerik Zenginliği                      9.0
  • Grafik                                             8.0
  • Eğlence                                        9.0
  • Multiplayer                                9.5

Sonuç 8.8

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*