Bu yılın merakla beklenilen oyunları arasında Ubisoft’un belkide en güvendiği Tom Clancy’s serisinin The Division oyununun açık betası bu gün itibariyle başladı!

thedivisionbeta

The Division daha önce kapalı bir beta ile oyunu ön sipariş yapan kişilere oyunu test etme imkanı tanımıştı. Bir çok otorite tarafından tam not alan oyun, grafik düşüşlerine rağmen 2. bir Watch Dogs faciası ortaya koymayarak oynanışı, çeşitliliği ve çoklu oyuncu modunun yarattığı rekabeti tam olarak oyunculara yaşatmıştı. Şimdi ise ücretsiz olarak bütün kullanıcılara sunulan beta bu gün başlıyor.

Peki ya bu açık beta ne kadar sürecek ve betadaki maksimum ulaşılabilecek seviyeler kaç olacak? Ve betada bizleri oyunun tam sürümünden neler bekliyor?

  • Tom Clancy’s The Divison açık betası Xbox One için bu gün 11.00’da başladı. Diğer platformlar yani Playstation 4 ve Xbox One için ise yarın saat 14:00′da açılacak. Eski nesillere gelmeyecek oyun, bütün platformlar için 22 Şubat Pazartesi günü, 14:00‘da sona eriyor.
  • Kapalı betada oynama şansı bulanların verileri, açık betada geçerli olmamakla beraber, açık betadaki oynadığınız oyundan gelen getirileriniz oyunun tam sürümünde olmayacak. Kısacası beta sadece deneme amaçlı olup, oyununuzun tam sürümünü etkilemeyecek.
  • Kapalı betadaki gibi seviye sınırları 8-12 olacak. Normal seviye 8 ile kalmakla beraber Dark Zone seviyesi 12’e kadar artabilecek.
  • Oyunda yer alan single player modları için Xbox Live veya Playstation Plus üyesi olmanız gerekmeyecek. PC oyuncuları için online modunda da bir sınır bulunmaz iken, oyunun Dark Zone‘unda yani çoklu oyuncu modunda PS+ ve Xbox Live üyeliğiniz gerekiyor.
  • Açık betada 4 tane oyundan karakter yer alacak.
  • Açık betanın boyutu tam olarak 27 GB . Evet yanlış duymadınız, gerçekten de büyük bir boyut oyunun açık betası için sizleri bekliyor. Hatta indirmeniz sonrasında yaklaşık 1.5 GB boyutunda bir güncelleme de sizleri bekliyor. Oyunu daha önce indirme şansı tanıyan Ubisoft‘un bu fırsatını değerlendirip indirenleri bu güncelleme beklerken, baştan indiriyormuş gibi gözükse de merak etmeyin, sadece güncelleme boyutunda bir indirme olacak 🙂

İYİ EĞLENCELER!

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Boyut çok fazla be, ama oyunda süper. The Division boyutu 27 gb olsa da tam sürümünün boyutu çok daha fazla olacak, ama oyunda bir o kadar harika… Kafam çok karışık!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*