NBA 2K16 oyununda 1500’den fazla dövme bulunuyor. Bildiğiniz üzere bu dövmeler kendi karakteriniz de dahil olmak üzere edit player kısmından oyunda yer alan bütün oyunculara eklenebiliyor. Hatta bir çok yıldız oyuncudaki gerçekte üzerilerinde yer alan dövmeler, NBA 2K16 oyununda da aynı şekilde üstlerinde bulunuyor.

nba2k16dövme

Her ne kadar biz oyuncuların hoşuna giden ve gerçekliği tam anlamıyla yansıtan bu dövmeler, dövmeciler tarafından NBA 2K16′ya telif hakları üzerinden dava açmalarını sağladı. NBA 2K16‘da yer alan Kenyon Martin, LeBron James, Eric Blodsoe , DeAndre Jordan, Kobe Bryant , Stephen Curry , Anthony Davis , James Harden gibi oyuncuların dövmelerini yapan ünlü dövmeciler, kendilerine telif hakkı ödenmemesi dolayısıyla 2K Games‘i dava etti. Hatta oyunun kapağında yer alan LeBron James, Stephen Curry , James Harden , Anthony Davis gibi oyuncuların dövmeleri için ekstra ücret talep etti. Yıldız oyuncuların dövmecilerinden bir tanesi ise 819.500 dolar talep etti. Hatta daha önce oyundaki dövmelerin haklarını elinde bulunduran Solid Oak Sketches, 2K Games firmasına yaklaşık 1.2 milyon dolarlık bir anlaşma önermiş ancak NBA 2K16’nın yapımcı firması bunu reddetmiş.

nba2k16dövmelerii

Çok ünlü bir dövmeci olan Victor Escobedoeksikalı UFC dövüşçüsü Carlos Condit’in dövme haklarından dolayı açtığı 4.1 Milyon Dolarlık davadan yaklaşık 22.500 dolar tazminat elde etmişti.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*