Sosyal medyanın en popüler ağlarından birine sahip olan Twitter, 2015 yılında en çok adından söz ettiren oyunları duyurdu. Yayınlanan listedeki oyunlara EA Games damgasını vururken , listeye her ne kadar satış rakamlarında geri de kalsa da adından söz ettirmeyi başaran Assasin’s Creed Syndicate bizi bayağı bir ters köşeye yatırdı. Listeye giremeyen 2015 yılının popüler oyunlarından NBA 2K16, Metal Gear Solid V : The Phantom Pain, Driveclub, WWE 2K16 , Madden NFL 16 ve Rocket League  ise oldukça şaşırttı.

Ayrıca Twitter tarafından yayınlanan listede hiç bir Indie oyun yer almazken, listenin tamamı yüksek bütçeli olan AAA oyunlardan oluşuyor. 2016 yılıyla beraber olarak The Division‘ın bu listeye betasıyla girdiğini, Uncharted 4‘ün de çıkması ile beraber olarak zirveye oynayacağını tahmin ediyoruz. 

2015 Yılında Twitter’ın Fenomen Oyunları:

10 – Battlefield : Hardline

battlefieldhardline

9- Star Wars : Battlefront

starwarsbattlefront

8- Batman : Arkham Knight

batmanarkhamknight

7- The Witcher 3 : Wild Hunt

thewitcher

6- Assasin’s Creed : Syndicate

acsnnn

5- FIFA 15

fifa15

4- Fallout 4

fallout4

3- FIFA 16

ffffffff

2- Call of Duty : Black Ops 3

codbo3

1- Grand Theft Auto 5

gta5

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*