fifa16fenerbahçe

FIFA 16‘nın çıkışının ardından 2015’in son gününe kadar tutulan istatistiklerin sonucu bu gün EA SPORTS FIFA Türkiye resmi sayfasından paylaşıldı. Türk oyuncular tarafından en çok taraftarı olan takımlar arasında Fenerbahçe ve Galatasaray yer alırken onları takip eden Beşiktaş, zirvede görmeye alıştığımız Real Madrid ve Barcelona karşısında 3 Türk klubü yer aldı.

20160204075028 

Verilen istatistik bilgilerine göre  22.484 FIFA 16 taraftarına sahip olan Fenerbahçe 1.sırada , 22.382 FIFA 16 takım taraftarına sahip olan Galatasaray 2.sırada yer alırken , onları 11.962 taraftar ile Beşiktaş takip etti.

3 Türk devinin ardından ise Real Madrid ve Barcelona gelirken, onların ardından bir diğer Türk klubü olan Trabzonspor geldi.Listede yer alan diğer Türk klüpleri Bursaspor ve Akhisarspor olurken, listeye dahi giremeyen PSG, bizi oldukça şaşırttı.

Türk oyuncuları tuttukları takımlara olan sevgilerinden dolayı tebrik ediyor, EA SPORTS firmasınında FIFA 17‘de bunu baz alarak oyuna Türkiye Ligi stadlarını, taraftarların gerçek seslerini ve oyuncuların yüzlerinin ve overallerinin gerçeğe daha yakın bir şekilde gelmesini umuyoruz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*