Ubisoft bildiğiniz üzere oyun konferanslarında trailer verirken kendi oyun topluluklarında ise çıkartacakları oyunlardan önce gameplay videoları yayınlıyor. Bir diğer Ubisoft topluluk yayınında bu yılın merakla beklenen oyunu olan Far Cry Primal, yaklaşık 1.30 saat boyunca oynandı. İşte canlı yayınlanan o oyun içi videosu!

Yayınlanan oyun içinden eski çağda geçen Oros‘da bir hayata tutunma mücadelesinde kendimizi buluyoruz. Elimizde makinalı tüfek, uzun namlulu silahlar ve kılıç gibi şeyler yerine eski çağda yer alan sopa, o dönemin şartlarıyla yapılmış balta, ve ateşe verilmiş çeşitli silahlar yer alıyor. Ayrıca bu yakın silahların yanı sıra elimizde ok da bulunmakta. Etrafımızda önceki Far Cry oyunlarına göre çok daha fazla canlı var ve hepsi çok daha tehlikeli.Bu kadar mesafeyi yürüyerek gitmek hayli zor olsa gerek, ileride belki ata binme çeşitli canlılara binme gibi bir durum açılacaktır. Ayrıca oyunda avcılıkta bir hayli ön planda gözüküyor. Çoğu görevimizin avlanma ile ilgili olması vahşeti arttıyor. Daha önce de haberimizde belirttiğimiz gibi, oyunda çıplak insanlar bulunuyor.

farcryprimal

Yayınlanan bu canlı videonun tekrarını şimdilik 40 bin kişi izlerken bunlardan 2023 tanesi videoyu beğendi. Şimdilik beğenmeyenlerin sayısı ise sadece 87. Ancak aldığı yorumlardan çok başı yanan Ubisoft , bu videoda da yorumları devre dışı bıraktı. Yaklaşık 2 milyon abonesi olan Ubisoft‘un bu derece popüler oyununun videosunu bu kadar az kişi izlemesi, acaba Far Cry serisinin eski popülaritesini kaybettiğini mi yansıtıyor? Bekleyip göreceğiz…

Far Cry Primal ,  PS4 ve Xbox One için 23 Şubat tarihinde raflardakini yerini alırken , PC için ise 1 Mart tarihinde satışa sunulacak.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*