Destiny ilk çıktığı günden bu yana oyuncuların çok şey beklediği bir oyundu gerek dünyanın en pahalı bütçesi ile yapılan bir oyun olması gerek açık dünya olması bütün bütün dikkatleri üzerine çekmişti. İlk çıktığı aylarda büyük bir yankı duyurmuş ancak daha sonra bir sessizlik içine girmişti. Ancak Activision oyun çıkmadan verdikleri sürekli büyüme sözünü sadece tutmakla kalmayarak çok ayrı bir yere taşımıştı. Çok büyük ücretsiz DLC’ler oyunculara sunuldu ve oyun piyasada tekrar söz sahibi olmaya başladı.

10_1_Guardians_2_shot

Ortalıkta Destiny 2 dedikoduları ortalıkta dolaşırken Activision yetkilerinden oyuncuları heyecanlandıracak bir açıklama geldi. Activision‘dan gelen açıklamalar şu yönde; Genişleme paketlerimiz devam edecek hem büyük çaplı hem küçük çaplı ancak 2016 Sonbahar veya 2017’nın ilk çeyreği arasında Destiny‘e sahip olanlara ücretsiz olarak büyük bir güncelleme ile Destiny 2 sunacağız.

fans-are-divided-on-the-idea-of-the-delayed-sequel-destiny-2-destiny-830810

Bu açıklama ardından anlaşılan şu Bungie ve Activision oyun içi satın alma ile para kazanma konusunda ne kadar ciddi oldukları ve kadar oyunculara oyuna değil içeriği para vermelisiniz mesajı bizlere veriyor. Eğer bu oyun bu şekilde çıktığı zaman Bungie ve Activision‘a finansal olarak geri dönüş sağlar ise oyun dünyasında bir örnek olur ve bir çok oyunu bu şekilde görmeye başlarız. 

destiny-taken-king

Oyunun PS3 ve Xbox 360 gelmesi maalesef beklenmiyor.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

1 Comment

  1. Çıksa da alsak Destiny 2 için beklentim çok büyük !

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*