Gerçekten uzun zamandır beklediğimiz , Playstation 4‘de eksikliğini oldukça hissettiğimiz bir şey olan Dünya Savaşı temalı FPS savaş oyunları, Battlefield 5 ile dolacağa benziyor! Hatta şimdiye kadar işlenen 2.Dünya Savaşı temalı savaş oyunlarının aksine bizi 1.Dünya Savaşı konulu bir Battlefield 5 bekliyor! EA ve DICE tarafından üretilen oyun, yakın bir zamanda bu yıl çıkacak olarak duyurulmuştu. Ancak Battlefield 5 oyununa dair herhangi bir bilgi verilmemişti.

Battlefield serisi ile yakınlığıyla bilinen , İsvriçre’nin en ünlü oyun satış sitelerinden World of Games , serinin son oyunu olan Battlefield 5‘i listeledi bile. Yaptıkları listelemede Battlefield 5 oyunun açıklaması ”1.Dünya Savaşı döneminde geçen bir taktiksel FPS oyunu” şeklinde. Ayrıca oyunun içeriğinin yanı sıra Playstation 4, Xbox One ve PC için geleceği de sitede belirtiliyor. Battlefield 5‘in gösterilen çıkış tarihi ise 2016’nın sonu olarak belirtilmiş.

 

battlefield51.dünyasavası bf5

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*