DICE‘nin bu yıl ki Call of Duty‘nin karşısına çıkardığı oyun bildiğiniz üzere hem TPS hem FPS olarak oynayabilme imkanı sunan, bir efsanenin son oyunu. Star Wars : Battlefront! Bildiğiniz üzere Star Wars Battlefront’un çıkmasından her ne kadar 2 ay geçse de önümüzdeki haftalarda vizyona giren Star Wars : The Force Awakens (Güç Uyanıyor) filmi, vizyona girmesi ile beraber bir çok rekoru beraberinde getirdi. Filmi bu kadar rekora duyarken tabiki de oyunu boş durmadı, hem CoD ve BF‘den sıkılan, yeni bir oyun tatmak isteyen insanlar, hem Star Wars hayranları hem de Battlefield‘ın yokluğunda DICE‘nin bir oyununu tercih edecek olanların seçeneği olan Star Wars : Battlefront , bununla da kalmayıp Star Wars Güç Uyanıyor filminin vizyona girmesi ile beraber olarak, satış rakamlarında ciddi bir oranda yükselişe geçti.

starwarsbatt

Star Wars : Battlefront böylece çıkmasının ardından 2 ay geçmesine karşın, toplamda 12 Milyon tane kopya sattı. Oyunun yapımcısının bu satıştan yaklaşık olarak 660 Milyon Dolar gelir elde edeceği düşünülüyor, ki bu da neredeyse yapım ücretinin yanında çok büyük bir kar olarak gözüküyor. Bu gelirden dolayı bir başka Star Wars oyununu DICE tarafından tekrar görebiliriz. Bu başarısı ile Star Wars Battlefront , 2015 yılının en başarılı yapımları arasına girdi. 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*