Geleceğin teknolojisi olarak olarak görülen sanal gerçeklik teknolojileri gittikçe daha ses getirmeye başladı. Bütün dünya bu teknolojiyi beklerken ülkemizde de durum pek farklı değil. Geçtiğimiz Oculus Rift‘in ön siparişe açılmasından ve fiyatının açıklanması sonra gözler diğer sanal gerçeklik cihazlarına çevrilmişti. Bu konuda ilk adım ise HTV Vive‘dan geldi ve cihazın ön sipariş tarihi resmi olarak açıklandı. HTC Vive 29 Şubat itibari ile ön siparişe açılacak. HTC Vive için HTC ve Valve işbirliği içinde olduğu için oyunlarda en çok performans beklenin sanal gerçeklik cihazı. HTC Vive’ın teknik özelliklerine göz atacak olursak, HTC Vive’ın içinde tam 70 adet sensör yer alması ve 360 derecelik bir görüş sunuyor. 

htc_vive_white

HTC Vive‘ın fiyatı ise henüz belli değil ama Oculus Rift‘in fiyatından çok daha ucuz olması bekleniyor. Oculus Rift‘in fiyatı müşteri adaylarını bir hayli rahatsız etmiş satılacak adet sayısı merak konusu olmuştu. Oculus Rift‘in çıkış fiyatına yaklaşık 300 dolar (800 TL) olarak açıklanmıştı. HTC Vive‘ın daha uygun olması beklenmekte.

HTC Vive Dev Controller 9-970-80

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

1 Comment

  1. Oculus Rift 600 dolarlık önsipariş fiyatında bakalım HTC den nasıl bir fiyat göreceğiz

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*