İlk olarak Microsoft cephesinden Yusuf Mehdi tarafından 2016 yılında Xbox One‘ın çok büyük yapımlarda yer alacağını belirtilmesinin ardından yeni Xbox One’a özel oyunlar beklenirken, Petri’de Brad Sams tarafından 2016 yılında daha fazla bulut desteği olan ve donanım problemlerinin bir çoğunun aşılmış halinde bir Xbox One geleceği bilgisi verildi. 

xboxone

Microsoft tarafından 2016 yılında çok daha hafif bir ağırlığa sahip aynı zaman da görüntüsü ile daha şık ve bir o kadarda cebe hitap eden, çok daha uygun fiyata satın alabilen bir Xbox One gelecek. Şimdilik bu Xbox One‘ın ismi ile bir bilgi olmasa da Sony cephesinde gelen 1TB‘lik yeni PS4‘lerin daha pahalı olduğu düşünülünce, Microsoft‘un bu yeni Xbox One‘ının daha uygun oluşu ilginç bir durum oluşturdu. Aslında yeni alacak kişiler adına güzel bir durum olsa da eski Xbox One sahiplerini bu durum elbet sinirlendirecektir.

quantumbreak

Ayrıca Sony‘nin Playstation 4‘ünün ataklarına karşı veren Microsoft, Xbox One platformunun yeni hafif ve ucuz konsolunu çıkarmasının yanı sıra 2016 yılında bir çok oyun çıkaracak. Bu oyunların bazılarına 2016 Yılında Çıkacak Oyunlar adlı yazımızdan bakabilirsiniz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*