2015 yılına PS Plus ile ücretsiz verilmesinin ardından her kesim tarafından oldukça beğeniyle karşılanılan ve sadece bağımsız oyunlar arasında değil tüm oyunlar arasında en çok oynanan ve en çok beğenilen oyunlar arasında zirveye oynayan bir oyun olan Rocket League, oyunun en çok oynandığı ülkelerden biri olan Türkiye’de maalesef Türkçe dil desteğine sahip değildi. Ancak 2016 senesinde yani çok kısa bir zaman içinde gelmesi beklenen güncelleme ile hem PC hem PS4 hem de Xbox One platformlarında Türkçe dil desteğine kavuşacak. Bu güncellemede yer alacak dil paketindeki çeviriyi Techo Game üstleniyor. Güncellemenin Şubat ayında Xbox One’a gelmesi kesinleşmiş iken diğer platformlar adına herhangi bir tarih söz konusu değil. Gelen güncelleme ile bir çok yenilik, araba ve belki de yepyeni bir mod görebileceğiz. Bunlar arasında bizim en çok dikkatimizi çeken gelen Türkçe dil desteği olacak. Ayrıca gelecek olan desteğin altyazı ve menüler ile sınırlı olup olmayacağı halen belli değil, oyunun tamamen Türkçe olmasını umuyoruz.

rocketleaguetürkçe

Rocket League oyununa hala sahip değilseniz şuan Ocak ayı indirimlerinde gayet uygun bir fiyata TR PS Store‘da satışa sunulmuş durumda. Aralarında Rocket League‘in de yer aldığı Ocak Ayı TR PSN İndirimleri‘ne bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca PC için ise Steam‘de şuan %30 indirimde olan Rocket League‘i satın alabilirsiniz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*