Merakla beklenilen Rise of the Tomb Raider oyununun Xbox One‘a özel olan demosu yayınlandı. Yayınlanan demonun boyutu 21 GB olmakla beraber, ayrıca beta gibi ilerleyen zamanlarda güncellemelere sahip olacak.  Ayrıca oyunun demosunun PS4 ve PC için gelmeyecek olması beklenmekle beraber, ilerleyen zamanda Xbox 360 için de bir demonun geleceği tahmin ediliyor.

Rise of the Tomb Raider oyunu Tomb Raider serisinin en yeni oyunu. Bu oyunda Lara, babasının izine düşüyor. Rise of the Tomb Raider’da Lara Suriye’den Sibirya’ya dayanan bir macera ile baş başa kalıyor. Önceki oyunlarında Lara’nın karşısında gördüğünüz vahşi,yabani hayattan olan insanlar veya para karşılığı tutulmuş askerler, Rise of the Tomb Raider‘da görülmeyecek, artık Lara’nın başında çok daha güçlü, çok daha akıllı düşmanlar bulunuyor. Düşmanlarının bu oyundaki derdi ise, ölümsüzlüğe kavuşmak. Bakalım Lara’yı ve bizi hangi zorluklar bekliyor? 

Lara'nın tek düşmanı görüldüğü üzere insanlar değil.

Lara’nın tek düşmanı görüldüğü üzere yalnızca insanlar değil.

Microsoft anlaşması gereği Rise of the Tomb Raider sadece Xbox One ve Xbox 360 için 13 Kasım‘da çıkış yapacak. PC için ise 2017 yılının ilk ayında çıkışını yapacak oyun, Playstation 3 için çıkış yapmaz iken, Playstation 4 için ise 2016 Aralık ayında çıkışını yapacak.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*