Oyun tarihinin en çok sevilen serilerinden birisi olan Mafia serisi ,yeni jenerasyona Mafia III ile geliyor. Hangar 13‘in büyük bütçeli yapımlarından biri olan Mafia III hazırlıklarına devam ediyor. Oyun hakkında her gün yeni detaylar çıkarken Hangar 13 bağlantılı IGN çalışanlarından Haden Blackman ile 12 Dakikalık bir oyun içi oynanış videosu geldi. 

67080137

          Bildiğiniz gibi Mafia serisinin ilk oyunu Mafia: The City of Lost Heaven 2002 yılında ilk defa bizlerle buluştuğunda bütün oyun dünyası resmen büyülenmişti. Mafia: The City of Lost Heaven efsane olmasının en büyük sebeplerinde birisi büyük bütçeli bir film kadar hatta belkide daha iyi bir senaryoya sahip olmasıydı. O Retro hava hava uzun yıllarda yakalanamamıştı. Mafia II oyunu 2006 yılında duyurulduğunda adeta bir fırtına etkisi yaratmıştı fakat bir çok sıkıntılar sebebiyle oyunun çıkması 21 Haziran 2010 tarihine kadar aksamıştı. Mafia II çok yüksek satış rakamlarına ulaşmasına rağmen oyuncuların bir kısmı oyundan memnun iken bir kısım hiç memnun değildi. Oyun otoriteleri ise oyunun senaryosunu yetersiz oyun motorunu yavaş bulmuştu. Tam 6 yıl sonra Mafia III‘ün nasıl olacağı merak konusu. 

İşte o oynanış videosu;

[ign id=”http://www.ign.com/videos/2015/12/17/mafia-3-12-minutes-of-developer-narrated-gameplay-ign-first” align=”center” mode=”normal” autoplay=”no” grow=”no”]

Video Değerlendirme;

Mafia-II-1-1280x811

          Videoda gördüğümüz gibi oyun son derece kaliteli tasarlanmış ortam 60’ların havasını müthiş bir şekilde yansıtılmış. Kıyafetler ,silahlar ,konuşma tarzları ve karakterler 1967‘da hissi veriyor. Sürüş diğer açık dünya oyunları gibi ortalama ama sanki sürüş güzel gözükmesi için fazla zorlanmış. Ateş ederken silahların verdiği tepkime ve tepki süresi çok iyi. Ama en çok beğendiğim nokta kesinlikle ortam daha incelemeye var ama şimdiden en az 9.5 alacak gibi. Grafikler etkileyici Hangar 13 bir çok oyununda basit grafik motorları kullanırken burada çok yüksek motor kullanılıyor ve gayet tatmin edici. Umarım Mafia III,  Mafia II gibi olmaz ve bizlerde yıllarca bir efsaneye tanık oluruz.

Oyunun Hikayesi;

mafiajpg-aa8058_1280w

          Mafia III, Kahramanımız Lincoln Clay 1967’de New Orleans‘ta yaşıyor ,Lincoln Clay Vietnam’dan yeni dönen bir askerdir. Vietnam’dan önce bir bir Mafya ile ortak olan Lincoln Clay askerlik günlerini ardından, yine eski çetesine katılır. Lincoln Clay‘ın çetesi Sam Marcano yönetimindeki İtalyan mafyası tarafından dağıtılır ve hepsi öldürülür tabi tek bir kişi hayatta kalır oda kahramanımızdan Lincoln Clay başkası değildir. Kahramanımız Vietnam’da aldığı askeri eğitim sonucu çok iyi bir silah kullanıcısıdır ve bunu düşmanlara oldukça hissettirecektir.

mafia 3

PC, PS4 ve Xbox One için geliştirilen Mafia III, 2016’nın 2. çeyreğinde oyuncularla buluşacak.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*