Bilindiği üzere daha önce haberini yaptığımız Playstation 2 oyunlarının Playstation 4′e gelme durumu, sonunda gelecek olan 8 tane PS2 oyununun açıklanması ile netliğe kavuştu.  Bu açıklanan oyunlar arasında en çok göze çarpanlar ise GTA serisinin eskimeyen efsane oyunlarından GTA San Andreas ve Gta Vice City‘nin açıklanan oyunların içinde yer alması oldu. Vice City ve San Andreas’ın yanı sıra liste de bir başka GTA serisinin oyunu olan GTA 3′de yer almakta.

vicetiyt

İşte açıklanan 8 oyun ve fiyatları : 

Dark Cloud – 14.99 $
Grand Theft Auto III – 14.99 $
Grand Theft Auto: Vice City – 14.99 $
Grand Theft Auto: San Andreas – 14.99 $
Rogue Galaxy – 14.99$
The Mark of Kri – 14.99 $
Twisted Metal: Black – 9.99 $
War of the Monsters – 9.99 $
gtasanandreasps4
Ayrıca Sony‘nin verdiği bilgiye göre bütün oyunlar Trophy destekli olacak ve hepsi 1080p çözünürlüğünde oyunculara sunulacak. Ayrıca Remote Play,Live Broadcast,Share Play,Second Screen,Activity Feed özellikleri de Playstation 2 oyunlarında aktif olacak. Peki ya bu oyunların online desteği olacak mı? Muhtemelen olmayacak, özellikle GTA Vice City‘nin böyle bir şansı eskiden de yoktu ancak GTA San Andreas‘ın bize tanıdığı SAMP‘ı kimsenin unuttuğunu sanmıyorum, Playstation 4‘de de San Andreas ruhunu tekrardan hissetmek çoğu kişiyi mutlu edecektir. Ayrıca bu çıkan oyunlar arasında bir bağ oluşturulursa ortaya harika şeyler çıkabilir, GTA 5‘i bitirip aylardır GTA hasreti çekenler için nostalji yapmak gerçekten çok güzel olacak.
asfdsafsa
 Büyük ihtimalle ise çok geçmeden bir çok Playstation 2 oyunu 8li paketler halinde çıkış yapacak, bunlar arasında eski futbol oyunlarının, dövüş oyunlarının ve en çokta yıllarca oynansa unutulmayacak nostaljik oyunların yer alması bekleniliyor. 
Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*