FIFA 16‘nın son güncellemesinin detayları yayınlandı. İşte FIFA 16‘nın Aralık ayında gelecek olan güncellemesinin içerikleri şöyle.

Öncelikle oyunun en önemli kriterlerini oluşturan özelliklerin ön plana çıktığı güncellemede, değişen ana dört etmene göz atalım. İlk olarak: ”Penaltı ve Hakem Kararları”

FIFA 16; Penalty Kicks

Bir FIFA 16 klasiği haline gelmiş olan penaltı,penaltı ve penaltılar…

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz senelerde de çok büyük bir çile haline gelen saçma , basit penaltılar ve birbirinden beter, oldukça gerçekten uzak, faule faul demeyen türden hakemlerin yer aldığı FIFA serisinde , bu hatalarda zirveyi tartışmasız FIFA 16 yapmıştı. Önceki oyunlarda da çok yaşanan sorunların FIFA 16‘da oldukça fazla olması, özellikle FIFA serisinin en kolay penaltılarının FIFA 16‘da oluyor olması, EA Sports‘a ardını bırakmayan tepkiler ile karşı karşıya kalmasını sağladı. Bu tepkiler işe yaramış olacak ki, yeni güncelleme ile az da olsa penaltılarda ve hakem kararlarında değişikliğe gitmeye karar verdiler. Temennimiz bu yönde olumlu bir gelişme olur da , az da olsa şu oyunu sakin oynama şansı buluruz.

Ardından bir diğer önemli konu olan : ”Paslar ve Duran Toplar”

jamesatar

Her ne kadar her geçen yıl daha güzel paslar, daha gerçekçi paslar tarzında parolalar ile fanlarını gaza getiren Ea Sports, FIFA 16 ile bu konuda gerçekten de berbat bir duruma geldi. Her ne kadar daha fazla pas gerektiren bir oyun yapsalar da, FIFA 16‘da oldukça pas hatası ile karşı karşıya geldik. Pas hatalarının en belirgin görüldüğü yerler defanslar ve duran toplardı. Özellikle korner atışlarının önceki oyunlara göre etkisinin azalmış olması, gerçekten de dikkat çekiciydi.Duran topların yanı sıra, en dikkat çekeni ise seçtiğimiz yöne bir türlü gitmeyen paslar, çoğu kişi tarafından ayarlarını değiştirme kademesine kadar geldi. En sonunda EA Sports yeni güncelleme ile beraber olarak, bu konuda da daha iyi bir FIFA 16 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Değişen bir diğer konu ise: ”Defansif Baskı ve Pres”

defansifbaskı

Savunamıyorsan kay arkadaş, yapacak bir şey yok.

Futbolun olmazsa olmazı olan defansif baskı, FIFA 16‘da 15’e nazaran çok daha kötüydü. FIFA 15 ile defans yapma konusunda uzmanlaşanlar bile FIFA 16′nın defans stratejisine alışmak için baya bir antrenman yaptı. Yeni güncelleme ile beraber olarak defansif baskı da başka bir boyuta gelecek.

Ve bunların yanı sıra önemli bir sorun haline gelen: ”Oyuncu Pozisyonları”

oyuncupozisyonları

Oyunun pozisyonlar konusunda sıkıntısı olduğu apaçık ortadaydı. Hücumcular formasyona göre çok farklılık gösteriyor, hücum ataklarında ve ona destek veren orta saha oyuncularında bir çok problem meydana geliyordu. Bunların yanı sıra oyuncuların alakasız aynı yerde durmaları ise büyük bir çileydi. Yeni güncelleme bunu da ele alıyor.

Ayrıca FIFA 16 Ultimate Team modun da paslarda,şutlarda ve çeşitli sorunlarda küçükte olsa bir düzenleme yapıldığını da ekleyelim.

FIFA 16 Aralık Ayı Güncellemesi şuan için PC‘de indirilebilir durumda. Ancak PS4 ve Xbox One için herhangi bir tarih verilmedi, tahminen 1 hafta içerisinde ikisi için de geçerli duruma gelecektir. Merakla bekliyoruz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*