Ubisoft tarafından PC,PS4 ve Xbox One platformları için çıkarılan son Far Cry oyunu bildiğiniz üzere Far Cry 4‘dü. Ve önceki oyunları andıran bir konu ve benzer özellikler mevcuttu. Serinin bu şekilde devam etmesine bir son veren Ubisoft yeni oyunlarını Primal adında, bir ara kısa oyundan öte, tam bir oyun olarak bizlere sunacağını duyurdu. Far Cry Primal’i önceki serilerden ayıran en büyük özellik oyunun eski çağlarda geçmesi oldu. Oyunun eski bir çağı konusuna almasından dolayı olarak bir çok değişiklikte oyuna yansımış durumda. Öncelikle kullanılan araç gereçlerin ve tabiki silahların o çağa uydurulmasının yanı sıra insanların giydikleri ya da daha doğrusu giymedikleri kıyafetlerde oyuna yansıdı. Bundan sebep olarak oyunda yer alan çıplak ve cinsel organı gözüken erkek ve kadın karakterlerin bununla kalmayıp oyunun bir bölümünde ara sahnelerde cinsel temas kurmasından ötürü oyuna +16 sınırı getirildi. Ancak oyunda yaş sınırını gerektiren durumlar bununla da kısıtlı değil. Oyunda bir çok kez göreceğimiz diri diri yanan insanlar, bitmek bilmeyen korkutucu iskeletlerin ve kanın bolca kullanıldığı bir yapımın ortaya çıkması, Far Cry Primal oyununun sadece 16 yaş sınırı ile kalmayıp +18 olması durumuna ortaya koyuyor.

Bakalım üstsüz erkek ve kadın karakterler, alevlerle diri diri yanan insanlar, her yerde görülebilen iskeletler ve dahası Far Cry Primal‘i nasıl bir oyun yapacak. Özgür doğasıyla bu sefer tam anlamıyla eski çağı bizlere düzgün aktarabilecek mi Ubisoft?

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*