Bilindiği üzere DICE, bu yıl Star Wars Battlefront oyununu tercih etmiş ve en büyük rakibi olan Call of Duty serisinin son oyunu olan Call of Duty Black Ops 3‘e FPS piyasasında Star Wars Battlefront ile karşı gelmişti. Star Wars : Battlefront’u çıkaran DICE , bu yıl Battlefield serisini devam ettirmeyip, oyuncularına başka bir deneyim sunmuştu.DICE‘nin geliştirme müdürü olan Dan Vaderlind, kendisine ait resmi Twitter hesabı üzerinden yeni Battlefield oyununun geleceğini hatta çalışmalarının başlandığını serinin hayranlarına bildirdi!

İşte Mr Vaderdan’ın attığı o tweet:

 

Atmış olduğu tweetin Türkçesi ise şöyle: ”Battlefront’u tamamlamış olmamıza ve ekibimizin bir kısmı da Battlefront üzerinde çalışmalar yapmayı sürdürdüğüne göre, yeni Battlefield projesine geçebilirim.”

battlefield5migeliyor

Son çıkan oyunu büyük bir Battlefield hayranı olan kısım beğenmemiş, hatta Battlefield Hardline‘ı oynamak yerine eski, efsane gördükleri bir oyun olan Battlefield 4‘ü oynamaya devam etmişlerdi. Hatta bir dönem Battlefield 4 Premium satışı, Battlefield Hardline‘ın satışlarını geçmişti. Bunun bilincinde olan yapımcılar yeni çıkaracakları oyunun eski Battlefield oyunlarına daha benzer özellikler gösterecek ve rakibi Call of Duty serisinin karşısında daha sağlam duracak türden bir oyun yapmayı planlıyor. Bakalım yeni çıkacak oyun ile beklentileri karşılayabilecekler mi yoksa Star Wars : Battlefront gibi Battlefield harici oyunlarla FPS pazarında yerlerini almaya devam mı edecekler, hepsinin yanıtını çok kısa bir zamanda öğreneceğe benziyoruz.

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*