Her ne kadar büyük bir kitleye hitap eden bir seri olsa da , bekleneni bir türlü veremeyen MotoGP , 2016 yılında bizi bekleyen MotoGP‘nin yeni adını duyurdu. Oyunun bu yıl ki ismini 36 yaşındaki İtalyan yarışcı Rossi veriyor. Valentino Rossi the Game adı altında gelecek olan oyun sadece yeni nesil de oyuncular ile buluşacak. PC, Playstation 4 ve Xbox One‘da bizleri bekleyecek olan oyunun 2016 yılının Haziran ayında çıkması bekleniyor.Milestone tarafından geliştirilen oyun, firmanın İtalyan olmasından olsa gerek, ilk olarak Rossi’nin isim haklarıyla bir oyun ortaya koymuş. Önümüzdeki yıllarda Max Biaggi‘nin bir oyunu gelse, hiç fena olmaz.

Valentino Rossi , çok sevdiği bir oyun olan MotoGP‘nin bu yıl ki adını taşımanın kendisi için çok büyük bir gurur kaynağı olduğunu söylemek ile beraber, bu projede yer almaktan çok mutlu olduğunu söylüyor. Bize kalırsa 2016 yılında muhteşem bir hikaye modu bizleri bekliyor, çarpıcı kariyeri ile Valentino Rossi, MotoGP denilince akla gelenler ve en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Valentino Rossi , MotoGP‘nin en üst liginde tam 9 Dünya Şampiyonluğunun yanı sıra 30 Milyon Dolarlık bir kazanca sahip. Ayrıca dünyanın en iyi sporcular listesinde yedinci sırada boy gösteriyor.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*