Star Wars filminin konsollara taşıdığı hem FPS hem TPS şeklinde oynanabilen bir oyunu olan DICE‘nin Battlefield yerine bu yıl çıkartmış olduğu oyunu Star Wars : Battlefront‘un istatistikleri gerçekten de bizleri şaşırttı.

battleforntt

Çok yakın bir zamanda açılışını yapan ve beta süresince bile gerçekten çoğu kişinin beğenisini alan bir oyun olan Star Wars Battlefront‘un en çok Playstation 4 platformunda oynandığı hatta Xbox One ve PC kullanıcılarını toplasak dahi online istatistiklerde PS4‘ü zirve de görmemizin mümkün olduğu açıkça ortada.

starwarss

Mevcut Online Oyuncular

PC: 14,606 (24 Saatlik:48,292)

XBOX ONE: 18,678 (24 Saatlik: 104,993)

PS4: 62,544 (24 Saatlik: 183,329)

Toplam: 95,288

starwars

Ayrıca Star Wars : Battlefront çıkması ile beraber olarak en büyük rakibi olarak görülen benzer oyun tarzına sahip olan Destiny oyununu geride bırakmakla kalmayıp, yeni çıkmış bir diğer oyun olan Fallout 4‘ün 100’de 80 oranında satışlarında düşüşe uğramasına sebep olmuş oldu. Ayrıca yayınlanan bu listede PC Platformunda çok yakın bir zamanda çıkışını yapan bir diğer oyun olan Assasin’s Creed Syndicate’in ise listenin 7.sırasına kadar düştüğünü eklemek isteriz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*