Playstation 4 ‘te bildiğiniz üzere Playstation Now harici eski nesil oyunları Remastered halinden başka geriye dönerek oynama şansı bulunmaz iken, en büyük rakibi olan Xbox One‘da ise bütün Xbox oyunlarını çok rahat oynayabiliyorsunuz. Aynı uygulama bayağı bir süredir Sony‘nin gündeminde olsa da hala PS3 ve PS1 oyunlarını PS Now harici oynayabileceğiniz haberini maalesef veremiyoruz. Ancak sizi gerçekten mutlu edecek ve eskiye bir adımda olsa götürecek olan bir haberi sizlerle paylaşacağız. Artık Playstation 4 konsolunda Playstation 2 oyunlarını çok yakın bir zamanda oynayabileceksiniz! Peki ya bu nasıl olacak? Sony tarafından geliştirilen bir emulatör sayesinde bunu başarmak mümkün.

playstation2oyunlarıı

Bir diğer sorunun ise PS Now üzerinden eski nesle ait oyunları oynarken tekrardan satın almış olmanıza rağmen para ödeme sorunsalı oldu, bildiğiniz üzere rakip konsol olan Xbox One‘da eski diskleri takarak oynamak mümkün, acaba PS2 oyunları da yeniden para vermemiz isteyecek mi yoksa eski diskler kullanıma açık olacak mı? Buna dair yeni bir açıklama gelmese de beklentiler eski disklerin Playstation 4‘de çalışmayacağı konusunda. Ayrıca bu emulatör oyunları 1080 P olarak gösterebiliyor ve oyunları oldukça temiz bir görüntü ile oyuncular ile buluşturuyor.

playstation2oyunları

Playstation 2 platformunda klasik haline gelen bazı oyunların PS2 Emulatörü adı altındaki alette yeni nesil konsolda yani Playstation 4‘de nasıl olduklarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bildiğiniz üzere DICE‘nin yeni FPS oyunu olan Star Wars : Battlefront Limited Edition sahipleri Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Jedi Starfighter ve Star Wars Bounty Hunter oyunlarını ücretsiz olarak elde edicek ve bu oyunlar PS2 Emulatörü ile Playstation 4 üzerinden oynanabilecek. Bu durum oyunculara güzel bir nostalji yaşatırken ayrıca yeni bir düzeneğin de başlangıcı olacağa benziyor.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*