Sony’nin son konsolu Playstation 4, bir konuda daha zirveye oturdu. Daha önce satış rakamları konusunda en büyük rakibi olan Xbox One‘ı bayağı bir arkasında bırakan ve çoğu bölgede neredeyse Xbox One‘a dur diyen Playstation 4, aslında en çok satılan 2.konsol konumundaydı. Bu sıralamada birinci ne Xbox One ne de Playstation 3‘dü. Gelmiş geçmiş en çok satılma rakamını elinde tutan 30,2 milyon rakamı ile Playstation 2 konumundayken 22 Kasım itibari ile bu rekor egale edilmiş oldu. 30,2 milyondan fazla satılan Playstation 4 , gelmiş geçmiş en çok satılan konsol ünvanını almak ile beraber önümüzdeki yıllarda da bu rakamı bayağı bir arttıracağa benziyor. Türkiye’de satış rakamları göz önüne alındığında Playstation 4‘ün Xbox One‘ı katladığını da söylemesek olmaz. Ayrıca şunu da eklemek gerekir ki yaygınca bütün illerde bulunan Playstation cafelerin sahip olduğu konsolların genellikle PS3‘lerden oluşmasının sebebi Playstation 4‘lerin halen kırılmış olmaması. İlerleyen zaman da kırılma işlemi gerçekleşirse bu rekorun dünya çapında çok daha yukarılara taşınacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

playstation4

Bir çok oyunun Limited Edition temalı konsolu, çeşitli firmaların Sony aracılığı ile Playstation 4‘ün reklamını yapması ki aralarında belki de en değerlisi futbol maçlarında gördüğümüz Playstation 4 reklamları ve bir çok yönden reklamının yapılıyor olmasının yanı sıra bir gelenek haline gelen Playstation serisinin isminin Xbox serisine göre daha biliniyor oluşu, Playstation 4‘ün satışlarını bir tık daha ileriye çıkarıyor. Gene de aralarındaki sistem özelliklerinin farklılıklarının olmayışı ve neredeyse aynı güçte olan iki konsolun aralarındaki bir takım farkları buraya tıklayarak daha ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

playstation444

Ayrıca bilindiği üzere yaklaşan Black Friday ve Noel , satış rakamları konusunda hem Xbox One‘ı hem de Playstation 4′ü gerçekten yüksek satış rakamlarına ulaştıracak.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*