FIFA Puskas Ödülünün adayları belli oldu! 2015 yılında muhteşem gollere imza atan isimler arasında en çok oya ulaşan kişi, yılın en şık golünü atmış ismi olarak tarihe yazılacak. Peki ya bu Puskas Ödülleri Nedir? FIFA Puskas Ödülleri, ismi günümüzde bir çok yolsuzluk ile anılan FIFA‘nın mevcut başkanı Sepp Blatter tarafından başlatılan bir organizasyondur. 2009 tarihinde başlayan FIFA Puskas Ödülleri‘nin ilk kazananı Cristiano Ronaldo olmak ile beraber, 2010 yılında ise temsilcimiz Hamit Altıntop Kazakistan karşısında attığı muhteşem gol ile bu ödülü 2.kez kazanan futbolcu olmuştur. Ayrıca 2015 yılında Fenerbahçeli Miroslav Stoch‘un Gençlerbirliği karşısında attığı harika gol, o yılda Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir futbolcunun ödül elde etmesini sağlamıştır.

fifapuskasawrd

FIFA Puskas ödülünü en son olarak Dünya Kupası sırasında Uruguay’a attığı muhteşem gol ile James Rodriguez elde etmiştir, ayrıca geçtiğimiz yıl o listede bir diğer Fenerbahçeli futbolcu Robin Van Persie‘nin Hollanda milli takımında Dünya Kupası sırasında İspanya’ya attığı muhteşem gol 3.sırada yer almaktadır. Yılın golünü atan isim FIFA Ballon d’Or adındaki her yıl düzenlenen gece de açıklanacaktır. Ayrıca yılın golünün yanı sıra yılın 11’i ve yılın oyuncusu o gece belli olacaktır. Bu yıl yılın oyuncusu ödülünü Messi,Suarez ve Cristiano Ronaldo‘dan birisi kazanacak, en büyük aday Lionel Messi gibi gözükse de Cristiano Ronaldo‘nun da kazanma şansı yüksek.  Bakalım Lionel Messi aynı gece içinde hem en iyi 11’e hem yılın oyuncusu ödülüne hem de Puskas ödülüne sahip olma şansını yakalayabilecek mi?

stochhh

En beğendiğiniz golün seçilmesini istiyorsanız buraya tıklayarak oy kullanabilirsiniz. İşte karşınızda aralarında seçim yapmanın bir hayli zor olduğu FIFA Puskas adaylarının muhteşem golleri!

David Ball

Gonzalo Castro

Alessandro Florenzi

Wendell Lira

Esteban Ramirez

Marcel Ndjeng

Philippe Mexes

Lionel Messi

Carli Lloyd

Carlos Tevez

 

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*