Öncelikle FIFA 16 Ultimate Team Taktikleri adlı yazımızı okumaya başlamadan önce mutlaka diğer FIFA 16 Taktikleri konularımızı okumanız gerektiğini söylemek isterim, her ne kadar gerekli bilgileri buraya yazıyor olsam da bir çok FIFA 16 yazımızda sizleri geliştirmeye ve sonuca götürmeye yönelik taktikler verdiğimizi söylemek isterim. Ayrıca bu yazımızda yer alan bir çok diğer taktik yazılarımıza bakarak kendinizi tam olarak galibiyete, daha fazla coins kazanmaya ve en azından FIFA‘nın sinir bozucu sistemine karşın daha pozitif olmaya yaklaşabilirsiniz. 

Altın Kural , bu modu oynuyorsanız bilin ki futboldan uzak bir ortam sizi bekliyor. Her ne görseller harika, kartların tadı başka. Hele ki sevdiğiniz oyuncular ile güzel bir kadro kurduysanız onun zevki elbette başkadır. Ancak biz gelelim oyun içine, her ne kadar rakibinize göre üstün bir kadroya sahip olsanız da , kimyanız 100 olsa da , hatta kurduğunuz kadro Messili Ronaldolu bir kadro bile olsa, rakibinizin kadrosu ne olursa olsun siz altta saydıklarıma uymazsanız, muhtemelen yenilmeniz hatta büyük bir hezimete uğramanız mümkün.

fuyt16takikelr

Kimyaya gereken önemi verin, mümkünse 100 yapmaya çabalayın!

Sahip olduğunuz takım kimyasına mümkün olduğunca önem gösterin, hatta imkanınız varsa 100 yapmaya çalışın. Takım kimyasını farklı liglerden veya ülkelerden oyuncular ile yüksek tutmaya çabalıyorsanız oyuncuları gerçek mevkisinde oynatın. Mesela RW olan bir oyuncuyu RF olarak oynatıyorsanız bile mutlaka pazardan RW-RF kartını alarak kendisini orjinal mevkisi olarak RF gösterin, böylece kimyası +1 olarak yükselecektir. Kimyası düşük olan oyuncularla teknik direktörünüzü uyumlu hale getirin, mesela ülkesi İngiltere olan bir oyuncunun takımına İngiliz bir teknik adam getirtin. Aynı şekilde BPL oyuncusu varsa teknik adamınız BPL olsun. Ayrıca mümkün olduğunca aynı takımdan olan oyuncuları ya da aynı ülkenin vatandaşı olup aynı ligde oynayan yani yeşil bağlantıya sahip oyuncuları yan yana getirmeye özen gösterin, böylece kimyanız daha yüksek olacaktır.

Mutlaka sakin olun, bu oyunun gerçeklerini kabul ederek oynayın!

Dört dörtlük bir maç çıkarıyorsunuz , ama o da ne! Çok alakasız bir şekilde çarpışmadan ötürü oluşan tipik FIFA penaltısı. Ya da alakasız bir şekilde uzaktan vurulan rastgele şut gol oluyor. Gole gidiyorken bir anda oyuncunuz sakatlanıyor, hiç ummadık bir anda rakibinizin düşük paceli oyuncusu Maradona’ya dönüşüyor… Bir çok bu gibi durumlar görebilirsiniz, ama bilmeniz gereken bir şey var. Aynı durumları rakibiniz de yaşıyor! Sizin bu konuda bilinçli olmanız ve serin kanlı davranmanız her daim sizi 1-0 öne geçirecektir, 1-0 geriye düşseniz bile. Sakin kalıp skor avantajını kapatmaya çabalayın, ama çabalarken aynı şekilde sakin olmanız gerekiyor, bilin ki bu oyun isterse dakika 90+5’de sadece şuta basarak basit bir gol atabileceksiniz. 

Momentumu kendinize çekin, unrare ve silver oyuncular kullanın!

Her ne kadar elbet elinizde patlayacak olan bir yöntem olsa da bir süreliğine sizi idare edebilecek olan bu yöntem ile rakibinizin yıldızlarla dolu kadrosuna üstünlük sağlayabilirsiniz.

TOTY,MOTM,RB gibi kartlardan mümkün olduğunca uzak durun, yatırım amaçlı kullanın!

In form kartlarında etkisini gözle görülür bir şekilde görsekte bu iki karttan mümkün olduğunca uzak durun. Özellikle TOTY yani Team of the Year kartlarından oynatma amaçlı arıyorsanız mutlaka uzak durun. Bir iki maç iyi geçse de ardından takımınızın bütün performansı dibi görecek rakibiniz ise her daim avantajlı hale geçecektir. Bu tarz değerli kartları mümkün olduğunca yatırım sebebiyle kullanın.

Coins Kasma Taktikleri yazımızı inceleyin!

Bu modda en büyük dertlerden biri coins kasmak gibi gözükse de aslında çok basit yöntemler sizi en azından ideal bir kadro kurma yoluna götürecektir. Belki Messi ve Ronaldo’dan eksikte olsa kadronuz ilerde başarılı bir sistem kurarsanız mutlaka onlara da ulaşabilirsiniz. FIFA 16 Coins Kasma taktikleri için buraya tıklayınız.

Çok kaybediyorsanız ara verin!

Belki de psikolojik bir durum olabilir ama kaybetme konusunda o gün bayağı bir yol kat ettiyseniz buna bir son verin ve bir süre ara verin. Bu süre bir kaç saatte olabilir bir kaç günde. Bunun seçimini yapmak size kalmış ancak kaybettikçe daha fazla kaybetmek yerine ara verip geriye galibiyet ile dönün, muhtemelen farkını hissedeceksiniz.

Her şey tamam! Geriye kaldı bir takım ayarlamalar;

FIFA 16 Defans Nasıl Yapılır ve FIFA 16 Talimat Nedir yazılarını okumanızı tavsiye ederiz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

8 Comments

 1. Ben bu sene momentumun varligina inanmiyorum. Takimimda 2 if var rakiplerimin kadrolari %90 benden kotu, buna ragmen yaptigim 90 macta sadece 8 kere yenildim. Eminim ki yenildigim o maclarda da kendi hatalarimdan ya da rakibin benden iyi olmasindan.

  Reply
 2. 4 defa draft kazandim. Birini gol yemeden alirken. 2 forvetim neymar ronaldo arkalarinda di maria orta sahada vidal toure ve guarin if ile oynadim.

  Durum tamamen traitler ve oyunculara verilen ozel meziyetlerle alakali. O kadar etkili ki traitler ronaldo kirmizi baglansa da yaninda tanidigi adam olmasa da, en iyi forvettir.

  Reply
 3. Bence de siyah kartlardan mümkün olduğunca uzak durun, talimat ayarlarını da mutlaka dikkat edin.

  Reply
 4. Ben kimyacıyım, 100 kimya olmadan oynayamıyorum. Team Chemistry denen şey gerçekten çok değerli

  Reply
 5. Momentumdan nefret ediyorum hakikaten ya.

  Reply
 6. parolalar hatalı yardıım edermisiniz

  Reply
 7. Ben android de oynuyorum ve takim kurmakta coins kazanmakta sıkıntı çekiyorum bildiğiniz bisey varsa taktik de olabilir yardımlara açığım

  Reply
 8. Tek şikayetim mesela Jason Denayer .. Youness Belhanda gibi isimler oyunda bulunmuyorlar (SİLVER)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*