1492654059841546276

Sony‘nin Fransa’nın Paris şehrinde düzenlediği Sony Paris Games Week adlı konferansında çıkmasını merakla beklediğimiz Playstation 4 oyunlarının yanı sıra Playstation 4′e gelecek yeniliklere dair bir çok bilgi yayınlandı. Yayınlanan bilgilerin yanı sıra yepyeni oyun videoları, oyunların çıkış tarihleri ve oyunseverleri gerçekten etkileyecek yepyeni özellikler birbirini takip etti. Lafı fazla uzatmadan sizi bu muhteşem konferansta paylaşılan bilgiler ile baş başa bırakıyoruz. Sizler için derlediğimiz bu özel yazımız da bizi ilerleyen zamanlarda nelerin beklediğini tam anlamıyla görme şansına erişmiş oluyorsunuz.

Uncharted 4

Naughty Dog tarafından üretilen Uncharted serisinin en yeni oyunu Uncharted 4‘e dair yepyeni video, beklenenin aksine senaryo modunun yerine multiplayer odaklı oldu. Yayınlanan videoda multiplayer modunda yer alan takım çalışmalarının yanı sıra çeşitli özel mistik güçler yani doğa üstü güçler gözler önüne sürüldü. Bakalım oyunun yeni multiplayer şeklini seriyi yakından takip edenler beğenecek mi?  

Tekken 7

Yılların eskimeyen serisi Tekken’in son oyunu Tekken 7′ye ait yepyeni bir videoda konferansta yayınlananlar arasındaydı. Yayınlanan videoda önceki serilerin bir çoğunu bulundurmasından dolayı serinin hayranlarına bayağı bir nostalji hissiyatı yaşattıran videoda ayrıca Playstation 4’e özel olarak içeriklerinde geleceği belirtildi. Tekken 7 oyununun 2016 senesinde çıkış yapması bekleniyor.

Playstation Plus League

Playstation Plus League adı altında Sony tarafından düzenlenecek etkinliklilerde çeşitli maddi ödüller sizleri bekliyor. Online desteği olan bir çok oyunda düzenlenecek bu multiplayer etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgiyi bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Driveclub

Driveclub oyunu ilk çıkışında tam anlamıyla bekleneni veremese de getirdiği ücretli ve ücretsiz DLC paketleri ile bir hayli üstüne ekleyerek en çok oynanan oyunlar arasına yerleşti. En son beklenen DLC paketi ise oyuna yeni eklenecek motorsikletler yani Driveclub Bikes idi. Paris konferansında resmi olarak oyuncuları daha fazla bekletmeyeceği yani bu gün Driveclub oyuncuları ile buluşacağı belirtildi. 

Horizon : Zero Dawn

Belkide en merakla beklenen oyunlar arasında zirveye oynayabilecek bir oyun olan Horizon : Zero Dawn tarafından çok az haber gelse de , bu oyunu merakla bekleyen oyun severleri bizde dahil olmak üzere mutlu edecek türden yepyeni bir video bu gün olan konferansta yayınlandı. Bu yayınlanan videoda gerçekten heyecan verecek türden detaylar sizleri bekliyor. Ana karakterimiz olan bayan karakter Aloy’a silah,mermi ve çeşitli zırhları temin eden bir robot olan Grazer’e daha yakından bakmanın yanı sırada oyunda yer alan çeşitli savaşma teknikleri gözler önüne sürülüyor. Videoda oyundaki robot dinazorları tuzak kuruyor ve onları imha ediyoruz. Horizon : Zero Dawn oyunu 2016 yılında sadece Playstation 4 için çıkış yapacak oyunlar arasında yer almakta.

Rigs (Playstation VR)

Playstation VR için üretilen Sony’nin yeni oyunu sanal gerçeklik cihazında bakalım bekleneni verebilecek mi? Spor odaklı olan oyunda diğer spor oyunlarına hiç benzemeyen türden bir oyun sizleri bekliyor. Rigs oyunu gelecekte geçmek ile beraber, süper güçlere sahip robotları yönetiyorsunuz. Karşı takımdaki oyuncular sizlere defans yaparken güçleri ile sizlere engel olmaya çalışıyor. Aynı takımda olduğunuz kişiler ise sizlere yardımcı olmaya çalışıyor.

Gran Turismo Sport

Polyphony Digital’in geliştirdiği Gran Turismo serisi her ne kadar yeni oyununu Gran Turismo 7 olarak beklenmesini sağlasa da oyunun ismi bu gün açıklandı. Gran Turismo Sport adı altında çıkacak oyun Sony’nin yeni göz bebeği olacağa benziyor. Yapmış olduğu açıklamalara ve yayınlanan videoya göre gelmiş geçmiş en iyi Gran Turismo oyunu olmak ile beraber , oyuncuya en gerçekci araba sürme keyfini yaşatacak Gran Turismo Sport, adındanda anlaşıldığı üzere Sportif araçlara önderlik etmekte. Oyunda yer alan motorlu araçların geçmişini içeren videoda bunun yanı sıra harika arabaların teknoloji ile hızlı bir şekilde ileriye sarılmış görüntüleri de yer almakta. Yoksa gerçekten bunların yarıştaki halleri böyle mi?! Gran Turismo Sport betasının ise 2016 yılının hemen hemen başında yer alması bekleniyor, bakalım Gran Turismo serisi adından önümüzdeki günlerde çokca söz ettireceği gibi çıkışından sonrada bir süre söz ettirmeye devam edecek mi?

 

Until Dawn : Rush of Blood

Ve beklenen haber geldi! Belki de Until Dawn oyunun 2.oyunu olmasa da Sony’nin akıllı cihazı Playstation VR’a özel olarak gelen oyun da Until Dawn evreninde tıpkı gerçek oyundaki gibi yapacağımız seçimler oyunun kaderini tam anlamıyla etkileyecek. Playstation VR’yi kafamıza takmamız ile beraber sahip olduğumuz karakterin vücudunu tam olarak görebileceğiz. (öhö öhö) Yayınlanan videoyu mutlaka izlemelisiniz.

No Man’s Sky

Hello Games tarafından geliştirilen aynı zamanda üretilen No Man’s Sky 2016 yılının Haziran ayında oyun dünyasına çıkışını yapacak. Oyunun konsol için sadece Playstation 4’e çıkmasına karşın ayrıca PC için de çıkış yapacağını eklemek isteriz. Ayrıca oyuna dair çıkış tarihinin açıklanmasının ardından yepyeni bir video No Man’s Sky’ı bekleyen oyun severler ile buluştu.

Wild

İlk olarak hakkında bilgileri GamesCOM’da duyduğumuz doğayı kontrol edebilme imkanı tanıyan Wild yani vahşi isimli oyuna dair yeni bilgiler geldi. Bu bilgileri yayınladıkları videoda edinme fırsatımız oldu, yayınlanan videoda bir yılanın saldırısına uğranması sonucu uzak bir noktadan yardım getirme durumundayız. Bunu yaparken bize yardımcı olan hayvanları kontrol edebilme yeteneğimiz Wild oyunun apayrı bir oyun olarak karşımıza çıkarıyor. Hedefimizin gerçekten uzak olmasından dolayı, çeşitli tehlikeli yollardan geçmemiz gerekiyor. Bu tehlikeli noktalardan birinde bir kabile bizi bekliyor ve bunun farkına varmamızdan sonra bir tavşanı kontrol altına alıyor ve hızlıca oradan uzaklaşıyoruz. Wild her ne kadar Until Dawn ile farklı türe ait bir oyun olsa da aynı şekilde her oyuncunun kendine ait vereceği karalar olacak ve verdiği her karar oyunun gidişatını ciddi anlamda etkileyecek.

 

Matterfall

Gelecekte yer alacak oyun, Playstation 4’ün ilk oyunları arasında yer alan Resogun’un yapımcıları tarafından üretildi. Matterfall’da yer alan karakterimiz gerçekten bize aksiyonu tam anlamıyla yaşatacağa benziyor. İlgili videoyu aşağıdan izleyerek oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ayrıca konferansı baştan sona izlemek isterseniz aşağıdaki videoyu sizler için buraya bırakıyoruz. İyi seyirler!

 

Bu yazının tüm hakları Konsolum.com’a aittir, izin almadan yayınlamak yasaktır.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*