fifa16

FIFA 16‘nın İngiltere’nin oyun satış grafiklerine bakıldığında ilk haftadaki liderliğini 2.haftada tekrar ettiği gözüküyor. Her ne kadar ilk haftaki satış oranlarında %70 düşüşe geçseler de zirveyi başka bir oyuna bırakmıyorlar. Hatta en büyük futbol konusunda rakibi olan PES 16 karşısında ezici bir üstünlük kurarak, İngiltere oyun satış rakamlarında ilk 10’da bile PES‘e yer verdirmiyorlar. FIFA 16‘yı takip eden tek spor oyunu ise NBA2K16 oyunu olarak gözüküyor. Listede çıkışından aylar geçmesine rağmen satış rakamlarında hala yükselişin olduğu bir oyun olan GTA 5‘te yer almakta. İşte karşınızda İngiltere’nin oyun dünyasındaki bu haftanın en çok satan 10 oyunu.

1- FIFA 16

53er-600x330

Listenin ilk sırasında yer alan FIFA 16 , liderliği kolay kolay bırakmayacak gibi gözüküyor.

2- LEGO Dimensions

lego

Çocuklar ve LEGO bağımlıları sayesinde listenin 2.sırasında yer alması şaşırtıcı olmasa gerek.

3- NBA2K16

nba2k16

NBA 2K serisinin bana kalırsa en başarılı oyunu olan NBA 2K16 gerçekten de bu satış rakamını hak ediyor. Ayrıca en büyük rakibi olan NBA Live 16 oyununu da listenin dışında bırakarak çizdikleri başarılı satış grafiğini bu yılda devam ettirmişe benziyorlar. Bu oyunu basketbolu seviyorsanız mutlaka en kısa zamanda oynayın.

4- Destiny: The Taken King

Bir DLC düşünün ki bir çok oyunun arasında en çok satanlar arasında en üstlerde kendisini görebildiğimiz...

Bir DLC düşünün ki bir çok oyunun arasında en çok satanlar arasında en üstlerde kendisini görebildiğimiz…

Destiny oyununu severek oynayanlar için harika bir DLC olan, The Taken King gerçekten başarılı bir satış rakamına ulaşmış gözüküyor. Neredeyse mevcut Destiny oyunundan daha pahalı olan DLC paketi, içinde yeni bir oyuncasına bir çok yeniliği bulunduruyor. Ve oynanış süresi ile Destiny hayranlarını tam anlamıyla tatmin etmişe benziyor.

5- Forza Motorsport 6

forza

Sadece Xbox One platformuna özel olarak üretilen Forza 6 oyunu gerçekci grafikleri ve başarılı oynanışı ile İngiltere’nin en çok satan oyunları arasında yer alıyor. Araba yarışı tutkunlarının beğeneceği türden bir oyun olan Forza 6, gerçekten araba çeşitliliği ve pist fazlalığı ile diğer araba yarışı oyunlarına göre bir tık önde gözüküyor.

6- Animal Crossing: Happy Home Designer

original

Çocukların oyun dünyasındaki etkisini bu oyun gözler önüne sürüyor diyebiliriz, oyunu daha önce deneme şansım olmadığı için herhangi bir yorum yapmam zor, ancak görselden anlaşıldığı üzere çocuklara yönelik bir nevi evcilik oyunu gibi gözüküyor.

7- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

megs

Kojima’nın son Metal Gear Solid serisi oyunu olan Metal Gear Solid V : The Phantom Pain, İngiltere’de başarılı satış rakamlarına ulaşan oyunlar arasında yer alıyor. TPS oyunu olarak bir efsane haline gelmiş olan seri , bu yıl çıkarmış olduğu oyun ile eski oyunlarından beri takip edenleri bir hayli şaşırtmıştı. Açık dünya özelliği ve çeşitli detaylar ile yepyeni bir oyun ortaya koyan Konami, büyük bir kesim tarafından eleştirilirken , bir o kadar büyüklükteki bir kesim tarafından da beğeni ile karşılanmıştı.

8- Skylndaers Superchargers

nintendo-skylanders

 Çocukların genellikle ilgilendiği türden olan oyun, Nintendo’nun en başarılı oyunları arasında gösterilmekle beraber geçtiğimiz haftanında en çok satılan 10 oyunu arasında 8.sırada yer almakta.

9-Grand Theft Auto V

52308_fb

Altıncı oyunu çıkarsalar dahi hala satılmaya ve oynanmaya devam edilebilecek bir oyun olan GTA 5 , her satış rakamı listesinde olduğu gibi İngiltere’de de en çok satan oyunlar arasında.

10- Mad Max

2889915-mad+max+website+04

Sinemadan uyarlanan bir TPS oyunu olan Mad Max , başarılı satış rakamına ulaşan oyunlar arasında yer almakta.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

2 Comments

  1. Pes16 ve Nbalive16 girmemiş bile listeye.

    Reply
  2. Sandığım oyunlar en altlardaymış şaşırdım doğrusu

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*