Far-Cry-Primal-Leak-IGN-Turkey

Ubisoft tarafından üretilen Far Cry serisinin son oyunu bildiğiniz üzere Far Cry 4 olmuştu. Far Cry 4 oyununda bir diktatöre karşı gelmeye çalışmıştık, önceki oyunlarda da benzeri temalar bizimle buluşmuştu. IGN Türkiye‘nin geçen gün yaptığı haber ise, Far Cry takipçilerini gerçekten de şaşırttı.  Yayınlanan haber de yeni Far Cry oyununun Far Cry Primal ismi altında çıkacağı ve buzul çağını yani eski çağı bizlere sunacağı bildirildi. 

FC4_GAMESCOM_SLA_HUNTER.0.0

Daha çok günümüzün silahlarını, çeşitli yerlerini ve hatta günümüzün bir tık ilerisi teknolojisini kullandığımız Far Cry serisinde, eski çağa doğru dönüş yapılması kafada bazı soru işaretleri bıraktı. Ancak yayınlanan makalede buna da bir yanıt verildi, Far Cry Primal oyunu Ubisoft tarafından ara oyun tarzı üretilecek ve bir sonraki serilerde devam etmeyecek. Yani muhtemelen Far Cry 5 oyunu günümüz teknolojisini içinde barındıracak.

fc4

Far Cry 4 oyununda yer alan hayvan çeşitliliği ,  meydanı Far Cry Primal oyununda dinazorlara bırakacak. Çeşitli dinazor,mamut ve nesli tükenmiş eski çağda göremediğimiz türden canlılar olacak. Bunlar arasında doğa üstü , yaşadığı bilinmeyen değişik yaratıklarında olması bekleniyor. Ayrıca hunter adı altında Far Cry 4‘te gördüğümüz değişik kabileye mensup insanları Far Cry Primal oyununda fazlasıyla göreceğe benziyoruz. Oyuna dair tam bir senaryo verilmese de az çok tahmin etmek gerekirse, gene o çağlara ait bir diktatör göreceğimizi düşünüyorum. Bizim canlandıracağımız karakterin de muhtemelen doğa üstü güçlere sahip olması da şaşırtıcı olmasa gerek.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

4 Comments

 1. Far cry kadar gerçekci güzel bir oyun varmı be <3 🙂

  Reply
 2. Farcry bu serisi bi harika dostum 😀

  Reply
 3. Bu oyunu çok seviyorumya

  Reply
 4. Teşke Far Cry Primal oynayabilecek bir pcm olsa :/

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*