maxresdefault

GTA 5‘ bilindiği üzere PS4,Xbox One platformlarına bile olmak üzere özel mod eklenebilecek Rockstar Editor‘u getirdi. Ayrıca GTA 5‘te yayınlanan modların bir çoğu benzeri TPS oyunlarındaki karakterler, yerler ve oyun mekaniklerini ele alsa da , çoğu GTA 5 modunda da Marvel ve DC Universe karakterleri ve yerleri ele alınıyor. 

Tüm trafiği bir anda ortadan kaldırabilir , Batman’in Batmobile’nı uzaktan kontrol ettiği gibi araçlarınızı kontrol edebilirsiniz. Bir diğer mod da ise uçabilir, bir diğerinde ise yerin altından gidebilirsiniz. Çeşitli modlar sizi bekler iken bunlar arasında en hoşunuza gideceğini tahmin ettiğimiz modları sizler ile paylaşmak istedik. Lafı çok uzatmadan ilk paylaşmak istediğimiz GTA 5 oyun moduna geçiyoruz. 

1- Tsunami Modu

Bu mod ile beraber olarak GTA 5‘in geçtiği şehir olan Los Santos yani Los Angeles’tan baz alınarak oluşturulan yapay şehir de her yer sular ile kaplı olacak. Arabalar kullanılamayacak, çeşitli yerlere tekneler ve atacağınız kulaçlar yardımı ile gideceksiniz. Gerçekten eğlenceli bir mod olan Tsunami Mod, en azından bir iki kere oynanmayı hakediyor.

2- Rampalı Kamyon Modu

Bu mod ile beraber olarak nefret ettiğimiz trafikten tam anlamıyla intikamımızı alıyoruz. Özellikle bu modu tercih eden İstanbullular gerçekte de böyle bir şeyi uygulamak isteyeceklerdir. Kamyonunuza takın rampayı, daha sonra yol da ne varsa süpürün öyle gidin. Kimse sizi durduramasın!

3- Superman Modu

Bu mod ile isminden anlaşıldığı üzere oynadığımız karakter Superman’e dönüşüyor ve Superman’a ait bütün özelliklere sahip oluyor. Uçma tutkusuna sahip olanları tatmin edecek mod ile Los Santos’ta köprülerin,araçların hatta binaların üzerilerinde uçuşlar yapabiliyoruz.

4- Kanca Takma Modu

Bu mod ile araçlara ve binalara kanca takabiliyorsunuz. Taktığınız kancaları çekerek Spiderman’ın oku gibi yararlanabilir ayrıca düşmanlarınızı beraber çekerek çarpıştırabilirsiniz. Ayrıca polis arabalarını kanca yardımıyla köprüye bağlayarak Los Santos’un serin sularına düşmelerini sağlayabilirsiniz.

5- Balık Tutma Modu

Balık tutma modu ile adından da anlaşıldığı üzere denizde açıklarda veya iskelede balık tutabiliyorsunuz. Oltanızı fırlatarak balıkları beklerken müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca yeni gelen güncelleme ile balıkları yiyerek canınızı artırabilme şansınız bulunuyor. Polisten denizde kaçar iken canınızı tuttuğunuz balıklarla doldurursunuz artık. Ya da ilerde gelen bir güncelleme ile tezgahımızı kurar,balıkları Los Santos sakinlerine satarız.

6- Slendarman Korku Modu

Korkmaya hazır mısınız? GTA 5 oynarken çeşitli modlar sayesinde gülerken bu mod ile korkmaya ne dersiniz? Belki de en çok bilinen korku oyunlarından biri olan Slenderman bu mod ile GTA 5‘in içine giriyor. Gerçekten de korkutmayı başarabilen bir mod olan Slenderman Modu en azından 1-2 kere de olsa oynanılmayı hakeden modlar arasında. Korkmayı sevenler bu modu mutlaka bir ara denemeliler.

7- Batman Modu

Batman , The Arkham Knight olmaya ne dersiniz? Bu mod ile beraber kara şövalyeye dönüşüyor, kendisine has kıyafetine ve özelliklerine sahip olmak ile beraber son teknoloji araçlarına da sahip oluyorsunuz. Ayrıca Batman’in olağanüstü gücü de bu mod ile beraber size ait oluyor.

8- Mad Max Modu

Bu mod ile beraber olarak aynı zamanda yeni çıkardığı oyun ile gönüllerde taht kuran sinemanın en çok izlenen aksiyon filmlerinden biri olan Mad Max’i GTA 5 üzerinde oynuyorsunuz. Mad Max’te yer alan araç ve bilinen kel karakterlerin yer aldığı mod da polisle gerçekten eğlenceli bir mücadeleye girebilmek mümkün. Ayrıca bu moda çok yakın bir zaman da yepyeni eklentiler geleceğini de söylemek isteriz.

9- Hapishane Modu

Bu modu ile beraber online GTA 5 heistlerinin belki de en güzellerinden biri olan ilk heistte yer alan hapishanede olan bir mahkuma dönüşüyoruz. Hapishanede çeşitli kavgalarda yer alırken ayrıca gardiyanlara saldırdığımız da silahsız olduğumuzdan anında ölmemiz mümkün. Hapishaneden kaçmaya çalışmakta ayrı bir eğlence kaynağı. 

10- Iron Man Modu

Bu mod ile ise Iron Man’e dönüşüyoruz. Tam bir savaş makinesi hali almamız ile beraber, savunmamız kadar verdiğimiz darbelerin miktarı da bayağı bir artıyor. Çeşitli düşman kamplarını baskmak ile beraber, askeri bölgelerde de terör estiriyoruz. Ayrıca uçarak helikopterler, savaş uçakları ve zeplinler ile mücadeleye girebiliyoruz. Bu mod ile tam bir savaş makinesi olmak ile beraber gerçek bir Iron Man’e dönüşüyoruz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

6 Comments

 1. Recep İvedik modu da olsaymış keşke haha:)

  Reply
 2. Herşey iyi güzelde onu kaldırıcak pc yok bizde 🙂

  Reply
 3. Süper bu modlar izlemesi bile güzel

  Reply
 4. iron Man Modu süper teşke gta 5 oynayaçak bir pcim olsa :/

  Reply
 5. Kanca Takma Modu ve Balık Tutma Modu süper ya indirip oynamak lazım 😀

  Reply
 6. Oh8h

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*