unchartedcolbann_detail

Uncharted: The Nathan Drake Collection bilindiği üzere Playstation 4 oyuncuları tarafından uzun bir süredir bekleniyor. Kafalarda yer alan en büyük soru işaretlerinden birisi ise yeni Playstation 4 platformuna çıkarılacak oyun PS3 versiyonunun benzeri mi olacak yoksa yeni özellikler ile biz oyuncuları şaşırtacak? Uncharted : The Nathan Drake Collection oyununda yer alacak yeni özellikler belli oldu. Bunları sizlerle paylaşalım.

Artmış karakter giysileri:

Uncharted oyununu başından beri takip eden oyuncular bu konu hakkında yeterince bilgi sahibidir gene de biz belirtelim. Uncharted online ve single modlarında karakterleriniz adına yeni kıyafetler açılıyordu. İşte o kıyafetler yeni oyun versiyonun da yer alacak ve üstüne o kıyafetlerin üstüne bir o kadar daha eklenecek. 65’i geçen karakter giysilerine bu versiyon da diğer versiyonlardan farklı olarak oyunun başında sahip olabilceksiniz. Oyunun başında hangi Nathan Drake‘i isterseniz seçebileceksiniz.

uncharted-the-nathan-drake-collection-confirmed-wi_pe5p.640

Fotoğraf Modu:

Bu modu Naughty Dog‘un yapmış olduğu en çok beğenilen oyunlardan biri olan The Last of Us‘ı oynamış herkes az çok biliyordur. Bu mod ile oyun oynarken bir yandan da daha sonra bakabileceğiniz unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. 

Gelişmiş Ateş Etme Mekaniği:

Uncharted oyununun yeni versiyonun da artık savaşmak daha gerçekci olacak. Uncharted 2 ve Uncharted 3 oyunlarında ki eksik hedef alma mekaniği oyunun yeni versiyonunda son derece dengeli bir mekaniğe dönüşecek. Bu detayları oyunun yapımcısı Naughty Dog yapmış olduğu bir röpörtaj da belirtmişti. Bakalım Naughty Dog , nasıl bir nişan alma mekaniğini bizlerle buluşturacak.

Uncharted-2-wallpaper-65t9uxnf0pb8qkm0xrbyuvl648kunudwfex0byc9djv

Explorer ve Brutal Zorluk Seviyeleri:

Explorer eski oyunlardan bilindiği üzere oyun bilgisi çok düşük olan kişilerin, özellikle erkeklerin kız arkadaşlarına oynattığı oyun modu olarak bilinen bir zorluk seviyesi. Bu seviyeyi oyuna ekleme sebepleri muhtemelen Trophy peşinde olan oyuncuların bu konuda daha rahat etmesini sağlamak. Brutal modu ise çoğu strateji oyunundan bilindiği üzere zorluk seviyelerinde en üst seviye şeklinde. Hatta bu zorlukta kafayı yiyeceğinizi söyleyebiliriz, ancak şunu da eklememiz gerekir ki bu zorluk seviyesi eklendiğine göre, muhtemelen Uncharted‘da Platinum Trophy sahibi olmak istiyorsanız oyunu Brutal zorluk seviyesinde bitirmeniz gerekiyor.

Daha Fazla Trophy , Daha Fazla Heyecan:

Daha önceki oyunlarda yeterince Trophy vardı aslında ama oyunun yeni versiyonunda bu Trophy miktarlarının bayağı bir artacağı belirtiliyor. 

Uncharted Nathan Drake Collection yenilikleri hakkında görüşleriniz neler? Bizimle paylaşabilirsiniz.

Uncharted Nathan Drake Collection sadece Playstation 4 platformuna özel olarak , 7 Ekim tarihinde satışa çıkacak.

 

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

7 Comments

 1. Vay be, efsane dönüş.

  Reply
 2. Bu oyun alınır

  Reply
 3. Uncharted 4’e çok var ama ya 🙁

  Reply
 4. Keşke Xbox One’a da gelse. Hep Playstation Oyunları ayıp oluyor 😀

  Reply
 5. Çok gerçekci gözüküyorlar

  Reply
 6. Uncharted bir efsane ya, keşke filmi de çıksa 🙂

  Reply
 7. PS4’e gelecek en iyi oyunlardan biri

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*