ACS

Ubisoft‘un bir gelenek haline getirdiği, her yıl aralıksız çıkarmaya devam ettiği ama yeni oyunu çıkardıkça eski oyunların tadından az da olsa eksildiğini söyleyebileceğimiz Assasin’s Creed serisi bu sefer her zamankinden daha iddialı ve daha özel karakterler ile oyun severler ile buluşacak.Tabi bu bizlerin Assasin’s Creed yapımcılarının sözlerinden çıkarak beklediğimiz durum, işin arka kısmına anca çıkınca oynayarak söyleyebiliriz.Gameplay videoları,yayınlanan şah şahlı fragmanlar sizleri şaşırtmasın,bu oyunun tadını anca oynayınca farkedeceksiniz. Gün geçtikçe oyuna dair yepyeni bilgiler gelirken ayrıca oyunda yer alan optimizasyon sorununa halen bir çözüm bulunmayışı oyununun çıkış tarihin etkiler mi? Bu sorunun cevabını şimdilik hayır olarak alsakta bunun öyle önemsenmeyecek türden bir sorun olmadığını söylemek isteriz. Geç çıksın ama tam çıksın diyerek yazımıza başlayalım. Sıkı durun Assasin’s Creed Syndicate geliyor!

Assasin’s Creed Syndicate oyunu 1800lü yılların İngilteresi’nin Londra şehrinde geçiyor. Eski yılların Londra’sı gerçekten işlek bir şehir, çeşitli yapıtlara sahip olmak ile beraber özellikle tüccarlar ve çeşitli türden insanlara sahip olan bir şehir. Ac Syndicate oyununda diğer oyunlara göre bu sefer ikiz kardeşi kullanacağız. Biri kız biri ise erkek olmak ile beraber bu iki kardeşin kendilerine has stealth özellikleri olacak bunların yanında yepyeni eşyalara sahip olacaklarını da eklemek isteriz.

maxresdefault

Daha geniş bir harita! Hem de %40 daha geniş!

1800’lü yılların Londrası tam olarak son oyun olan AC Unity oyununun haritası Paris’ten %40 oranında daha büyük harita genişliğine sahip olacak.Açık dünyanın tadına varmak ile beraber at arabalarını kullanmak çoğu zaman gerekli olacak. Aksi takdirde onca yolu gitmek hayli bir zor olacağa benziyor.

Yepyeni dövüş teknikleri

Artık bilindik o monoton Assasin’s Creed dövüş mekaniklerine Syndicate ile ara veriyoruz. Artık daha gerçekci ve daha zevk veren türden hissettiren dövüş mekanikleri mevcut.Hatta yakın dövüş silahları ile rakiplerimize anlık hamleler ile karşılık verebilecez. Bunun haricinde artık sırayla düşmanlarımız saldırmayacak. Oyunun zorluğuna göre birden fazla kişiyi üstümüzde görebiliriz. Buna çare olarak çeşitli bombalar olacak herhalde.

londra

Çeteni kurmaya ne dersin? Zorlukla veya güzellikle !

Artık eski serilerdeki gibi adamlara para verip veya çeşitli yerlerde birlikte saldırarak ekip ruhunu hissetmeyeceksiniz. Artık ekip ruhu her an peşinizde olacak. Kendi çetenizi kuracaksınız ve bu çeteye eleman alırken ya döverek alacaksınız ya da güzel sözler ile. Burası size kalmış ama görünen o ki çoğunu bir güzel benzetmeniz gerekecek.

Tekrar etmeyen görevler (!)

Bize sunulan vaatler arasında bize göre en dikkat çekicisi önceki oyunlarda artık bezdiren takip görevlerinin birbirini tekrar edişinin bu oyun ile sona erecek olması.  Artık Ubisoft akıllanmışa benziyor. Bekleyip göreceğiz, umarım bu vaatlerine gereken önemi gösterirler ve artık doya doya bir Assasins Creed oyununu oynarız.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Yavaş yavaş günümüz çahına geliyor Assasin 😀

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*