playstation4

Playstation 4 üzerinden yapılan bu Dijital Kardeşlik nedir, nasıl yapılır gibi sorulara yanıt olacağını düşündüğümüz yazımıza başlamadan önce, Dijital Kardeşlik denilen şeyin aslında Sony‘nin iki tane PS4 sahibi olan kardeşlerin,eşlerin , baba oğulların veya yakın dostların iki oyun almasına gerek kalmaması için çıkardığı bir uygulama olduğunu söyleyelim. Yani bu kardeşlik denilen olay aslında insanlar Primary-Secondary olarak ayırsın diye değil, aile içi ve ev arkadaşı konumundaki kişilerin iki ayrı PS4‘e sahip olması durumunda başka bir dijital oyun almak durumunda kalmaması için çıkarılmış bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bu uygulamanın çıkma sebebinin kullanıcıları dijital oyuna teşvik etmek olduğu da söylenebilir. PS4‘nüzde 16 tane PSN hesabı tutabilirsiniz. Bu önemli detayı ekleyelim ki, gereksiz hesaplarınızı silmeyi unutmayın.

PS4 Dijital Kardeşlik yapmak için 2 kişi olmanız gerekmektedir. Oyunlar kutulu değil isminden de anlaşıldığı üzere dijitaldir. Dijital oyunları kayıtlı olduğunuz ülkenin PS Store‘un dan satın alabilirsiniz. PS4 kardeşlik yönteminde en önemli detay ise oyunların en uygun olan yerden alınmasıdır. Hesap paylaşımı yaptığınızdan dolayı, bu tarz kardeşlik hesapları için yeni bir hesap açmanız sizin yararınıza olacaktır. En çok tavsiye edilen , uygun fiyatlara sahip ülkeler ise, US PSN , RUS PSN , END PSN ve Hong Kong PSN‘lerdir. Bu ülkelerde oyunlar Türkiye’ye göre çok daha uygun olur ve özellikle US PSN‘de Türkiye PSN‘inde yer almayan bir çok özelliğe sahip olursunuz. Öncelikle kafanızdaki soru işaretlerini yanıtlayalım ve bu konuya bir açıklık getirelim.

Playstation 4 Dijital Oyunlar ile Kutulu Oyunların Farkları Nelerdir?

 • Dijital oyunlar PS Store üzerinden indirilmek zorundadır. Örnek bir oyunun boyutu 50 gb ise, 10 gb indirme işlemi sonrası bir kısmı oynanılabilir duruma gelir. 
 • Dijital oyunlar PS Store üzerinden dijital olarak indirildiği için herhangi bir kutusu ve cdsi bulunmaz. Kutulu oyunlar kutusunda yer alır ve içinden harita gibi çeşitli şeyler çıkabilir. Dijital oyunlarda bu tarz şeyler elinize ulaşmaz. Ancak oyun içi ön siparişe özel kodlara sahip olabilirsiniz.
 • Dijital oyunlar spotcular hesaba dahil edilmediğinde daha önce oynanılabilir hale gelir ve belli bir süre önce indirmeye açılır. Buna ön indirme adı verilir.
 • Dijital oyunlar kutulu oyunlara göre daha ucuzdur. Kardeşlik yöntemi ile yarı fiyatından bile daha aza sahip olunabilir.
 • Dijital oyunlar cd ile olmadığından herhangi bir çizilme,bozulma durumuyla karşılanılmaz.

Playstation 4 Dijital Oyun Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Satın aldığınız oyunun online sistemi hakkında bilgi edinmek. Çünkü PES gibi oyunları TR PSN‘den almamanız halinde, TR PSN kullanıcıları ile oynayamıyorsunuz. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına forumda bilgi paylaşımı edinin.
 • Aldığınız oyunları ya Konsolum‘dan güvenli satıcılar tarafından buradan alın ya da PS Store üzerinden kendiniz satın alın. İnternetten fiyatı uygun diye oyun satın alırsanız çok büyük bir ihtimalle pişman olursunuz. 
 • Satın aldığınız oyunun DLC olmadığından emin olun. Ve mutlaka fiyatı daha yüksek daha kalitelidir diye düşünüp maliyeti etmeyen paketlere ücret ödemek yerine, en uygun olanını almaya özen gösterin. Mesela FIFA 16 Ultimate Team Edition dünyanın en gereksiz paketi olmakla beraber , en pahalı PS4 Dijital Oyunları arasında gösterilebilir.

 Secondary-Primary Nedir?

Secondary oyunun ikinci hakkı Primary ise ilk hakkıdır. Primary Secondary’e göre daha pahalıdır. Bunun sebebi Primary hesabın sahip olduğunuz bütün PSN hesaplarında kullanılabilir durumda olması. Örneğin Until Dawn Primary sahibi iseniz sahip olduğunuz bütün PSN’lerde oyunu oynayabilirken, Secondary hesap sahibi iseniz Until Dawn’ı sadece sahip olduğunuz o hesap üzerinden oynayabilirsiniz.Secondary hesabınız var ise Trophy kazanamazsınız. Primary üzerinden ana hesaptan oynadığınız için kazanırsınız. Secondary’de internet kopması halinde 30 dakika içinde gelmez ise oyuna erişim sağlayamazsınız. Aynı şekilde internet olmadığı takdirde secondary hesaptaki oyunlar çalışmaz.Primary’de bu durum geçerli değildir.Örnek vererek konuyu anlamayanlara açıklık getirelim.

PS4 Dijital Hesap Satın Aldım, Ya Sonra? :

Forumdan bir kişiyle anlaştınız,  80 lira karşılığı Until Dawn oyununu Primary olarak satıyor.  Kendisine ücreti ödediniz ve size mail ve şifre bilgilerini verdi.

Örnek bilgiler , Mail: ornekuntil@hotmail.com Şifre: untildawn123 olsun.

Sizin yapmanız gereken işlem PS4‘e girmek ve PS tuşuna basılı tutmak. Hesabınızın olduğu ekran gelecektir. Şimdi yapmanız gereken yeni bir kullanıcı oluştur demek ve bu bilgiler ile giriş yapmak. Daha sonra karşınıza bir soru çıkacak, bu çıkan soruya Ana Hesap Olarak Etkinleştir demeniz gerekiyor. Bunu dedikten sonra yapmanız gereken tek bir işlem kaldı, kütüphaneye veya PS Store‘a girmek. Until Dawn oyununu bulup indirmek. Daha sonra oturumu kapat diyebilirsiniz. Oyun indiği zaman kendi hesabınızdan oynayabilirsiniz.

Forumdan bir kişiyle anlaştınız ve bu sefer Secondary hesap olarak Mad Max oyununu satın alıyorsunuz. Kendisine gerekli ödemeyi yaptınız ve size bilgileri verdi.

 Örnek bilgiler , Mail: ornekmadmax@hotmail.com Şifre: madmax123 olsun.

Sizin yapmanız gereken işlem gene aynı. Yukarıda yazdıklarımı yaparak hesaba giriş yapın. Daha sonra karşınıza herhangi bir soru çıkmayacak, çıksa bile geçmeniz gerek çünkü hesabınız secondary. Gene aynı işlemleri uygulayarak kütüphane veya PS Store üzerinden Mad Max oyununu bulup indir diyeceksiniz. İndirme işlemi sırasında oturumu kapatıp kendi hesabınızda oynamaya devam edebilirsiniz ancak oyun indiği takdirde oyunu sadece o hesap üzerinden girerek oynayabilirsiniz.

 • Öncelikle soru sormadan önce lütfen bu bilgileri okuyunuz.

Altın Değerinde Bilgiler: 

 • Dijital oyun veya herhangi bir şey indirme durumunda PS4‘nüzü açık bırakmak zorunda değilsiniz. Bekleme moduna alarak indirmeye devam edebilirsiniz. Bekleme modunda indirme işleminin devam etmesini istiyorsanız Bekleme Modunda İndirme yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 • Secondary ve Primary fiyatı oyunun ilk çıkış fiyatının %60 Primary, %40 Secondary şeklinde belirlenmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda gelen indirimler, oyuna olan rağbetin azalışı ve FIFA,NBA gibi oyunların her yıl yeni serilerinin çıkma durumundan git gide fiyatları oldukça düşmektedir. Özellikle ikinci el durumuna gelindiği için fiyatların hep bu şekilde kalmayışı kardeşlik işlemlerini daha ucuz yapmaktadır.
 • Bazı oyunların Secondary hesaplarında dahi ana hesabınızdan oynayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda oyun fiyatları iki hak sahibi içinde daha yakın olabilir. Bu yöntemin adı Dualshock 4 yöntemidir. DS4 yöntemini öğrenmek ve DS4 yönteminin çalıştığı oyunları öğrenmek için DS4 Yöntemi ve Oyunlar Listesi adlı yazımıza bakabilirsiniz.
 • Secondary ve Primary sahibi oyunu aynı anda indirebilir. Secondary ve Primary sahibi oyunu aynı anda oynayabilir. Secondary ve Primary sahibi hesaplarını satabilir…
 • Oyunları illa ki Secondary veya Primary olarak almak durumunda değilsiniz. Birine güvenemiyorsanız oyunları çift hak olarak uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Böylece hem Secondary hem de Primary sahibi olursunuz. 

 

PS4 Dijital Kardeşlik Hakkında Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Bu yazı Konsolum üyelerine özel olarak yazılmıştır. İzin alınmadan yayınlanamaz .

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

61 Comments

 1. Peki bi soru sorcam mesala biz kardeslik olayini abartiyoruz sanirim cunku birisi oyunu aliyor 10 el degistirdigi oluyor oyunu bitiriyor satiyor hepsi boyle yapiyor kisacasi bi hesap 10 tane makinaya giriliyor sony bunu incelemiyormu incelese banlar desenize

  Reply
  • Bu konu hakkında net bir şey demek güç. Ancak PS3’ten beri süren kardeşlikte sorunlu yerlerden alınan hesaplar harici ban gibi durumlarla pek karşılanılmamıştır.

   Reply
 2. Teşekkürler

  Reply
 3. Benim bir sorum olacak
  eniştemle beraber daimi kardeşlik dediğimiz şekilde psn kardeşliğini kullanmak istiyoruz
  1. sorum fifa 16’da yöntem çalışıyor mu?
  ikinci sorum ise aynı anda karşılıklı veya online olarak başkaları ile oyunu oynayabiliyor muyuz?
  buna net bir cevap bulamadım

  Reply
  • Evet bütün sorularınızın yanıtı aynı şekildedir. 🙂

   Reply
   • atacan kardeslık hakkında bır sorum olucak teyze ogluyla kardeslık yapıcaz ve pes oynuyoruz ıkımızde aynı anda pesde onlıne oynıyabılırmıyız mesela onlıne klasman var pesde ben ve teyze oglu aynı anda oynıyabılıyormuyuz —— numaram yardımcı olurmusun lutfen

    Reply
    • Oynayabilirsiniz.

     Reply
  • alicu kardeslıgı yaptınızmı enıstenızle ve fıfa veya pes ayn anda onlıne oynıyabılıyormusunz meselam pesde onlıne klasman var ben baska kısıyle teyze oglum baska kısıyle aynı anda oynayabılıyormuyuz

   Reply
 4. Pcde sanırım bekleme modunda indirme olmuyordu psde oluyormuş teşekkürler bilmiyordum

  Reply
 5. Öncelikle merhaba okudugum kadariyla bikac bilgi edindim ama emin olmak icin soruyorum. Ben bir arkadasimin sifresini ve mailini aldim girdim oyunu indirdim sonra kendi hesabima gectim ordan oynuyorum. Arkadasim pek guvenemedigi icin oyunu indirdiysen sifreyi degistiriyim diyor acaba sifresini degistirdigi zaman ben oyunu oynamaya devam edebilicekmiyim yoksa ps4 illa o hesabı istiyecekmi ?

  Reply
  • İstiyecek.

   Reply
 6. Şimdi primary hesabına sahip olduğumuz bir oyun o esnada ana hesap değilsede secondary sahibi oynamaya devam eder değilmi

  Reply
  • Evet eder

   Reply
 7. bir sorum olacak ; aynı oyunun primary hesap sahibi seconder hesaptaki oyunu iptal edip beni engelleyebilir mi

  Reply
  • Evet

   Reply
 8. Merhaba ,

  anlatımınız için teşekkür ederim.

  size bir şey sormak istiyorum bana bir çözüm yolu sunabilir misiniz ?

  Evimizde 1 tane ps4 var, oyunlarımızın hepsi kutulu oyun, mesala until dawn , evde 2 kişiyiz, bu tarz oyunlar gta5 gibi, kişisel oyunlar oldugundan , kardesım dedi ki bana sen evde yokken ben kendım oynayamayacak mıyım ? bunu nasıl asabiliriz ?

  ikimiz de kendi hesabımızdan nasıl oynayabiliriz kutulu oyunları ? biraz karısık oldu ama sanırım anlatabilmisimdir.

  cevabnızı bekliyorum müsait oldugunuzda , iyi calısmalar

  Reply
  • Çok basit yeni kullanıcı oluştur ve oyna bu kadar basit yani o kendi kullanicsindan oynasin sen kendi sadece burda dikkat etmen gerekrn hesaplar arası geciş yapsrken ps4 bir kere yeniden başlat..

   Reply
 9. Öncelikle merhaba okudugum kadariyla bikac bilgi edindim ama emin olmak icin soruyorum. Ben bir arkadasimin sifresini ve mailini aldim girdim oyunu indirdim sonra kendi hesabima gectim ordan oynuyorum. Arkadasim pek guvenemedigi icin oyunu indirdiysen sifreyi degistiriyim diyor acaba sifresini degistirdigi zaman ben oyunu oynamaya devam edebilicekmiyim yoksa ps4 illa o hesabı istiyecekmi ?
  Reply

  Reply
 10. kutulu oyunları dijital yapabilir miyiz ?l

  Reply
  • Hayır

   Reply
 11. abi ben oyun aldım ama sonra vazgeçtim ps4 açık kalmış oyun hala iniyor bende ellemedim indiğinde oynayabilirmiyim ama oyunu aldığım hesabı sildim çabuk cevap verirseniz boşuna inmesin

  Reply
 12. Sey dicem ya ben cafe işletiyom ps cafe ben 10 tane makinem var ps4 onları tek kullanıcıdan alıp nasıl kardeş yapraım 2 tanesini yaptımda 10 tane sini nasıl olcak bir çözüm bulsak

  Reply
 13. Ben ps4 kardesligi yaptim karsi tarafi nasil cikarta bilirim ps4 kardesliginden

  Reply
 14. Cok yararli bilgiler, playstation 4 konusunda teksiniz. Xbox One icin de bu tarz bilgiler ve destek bekliyoruz.

  Reply
 15. Öncelikle Merhaba ! Size bir sorum olacaktı ; Şimdi Farzedin ki ben Bir oyunun ön siparişini primary hesap olarak aldım .. o oyunu aldıktan sonra ona ek olarak paketler alabilirmiyim kendi hesabım üzerinden ? Kabul olurmu ? pek kafam karıştıda…

  Reply
  • Evet alabilirsiniz. Tabi bunun için oyunun PSN’i ile kendi PSN’iniz aynı ülkelere ait olacak.

   Reply
 16. Merhaba örneğin ben 2 veya daha fazla primary hesap aldım o zaman nasıl yapıcaz? İlk hesaptakileri indirdikten sonra ikinciye girince onu primary yaptığımızda ilk primary hesaptaki oyunları oynuyabilir miyiz? Ayni şekilde üçüncüyü yaparasak ne olur?

  Reply
 17. Merhabalar, benim birkaç sorum olacaktı umarım yardımcı olursunuz.Öncelikle ben Us Psn hesabım üzerinden sizden satın alacağım single oyunları oynayacağım ve Us hesabımı primary yapacağım.Tr Psn hesabımı ise secondary yapıp Online oyunları o hesaptan oynacağım.Bu mümkün müdür ve mantıklı mıdır ? Diğer bir sorum ise Bir ps4 e ait kaç primary ve kaç secondary hesabı açıp kullanabilirim ? Son sorum bana verilecek oyunları secondary veya primary hesaplarımdan herhangi birine sorunsuz ekleyip oynayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

  Reply
  • Mümkündür, 14 tane ana hesap hakkın bulunuyor. Dilersen birden fazla ana hesabın olabilir

   Reply
 18. Alican Bey merhaba şimdi rus psn üzerinden hesap açtım ve 3999 rub karşılığı fifa 17 aldım, şimi yapmam gereken şey nedir, ıkı arkadaş indireceğiz burada kimin birincil kimin ikinci hesap olacağı önemlimi?

  Reply
  • özür dilerim Atacan Bey olacaktı

   Reply
  • Aranızdan birini seçin, biri ana hesap etkinleştircek kendi psn hesabından oynayacak , diğeri o hesaptan.

   Reply
   • Abi merhaba bende bir hesap var ve oyunlarımı 4 arkadaşla paylaşıp oynamak istiyorum nasıl yapabilirim 2 kişi de oluyor 3 kişi ana hesap yapınca diğerinde kilit çıkıyor yardımcı olursan sevinirim

    Reply
 19. iyi günler benim merak ettiğim bi husus var ben de olan primary hesabı sattım diyelim alan kişi şifre değişikliği yaptı ama ben bilmiyorum

  ginede kendi hesabımdan bu sattıgım yüklü olan oyunu oynayabilirmiyim

  Reply
 20. Siteden anlaştık ve secondary hesap aldık. Eğer psn üyeliğimiz primary hesapta ise secondary hesaptan aldığımız oyunu online oynayabiliyor muyuz?
  Yukarıda belirtilen internet kopması sonrası 30 dk mevzuu, oyunu o süre zarfı içerisinde mi oynayamıyoruz, yoksa bir daha hiç mi açamıyoruz?
  Son olarak, primary hak isterse secondary hakkı silebilir dediniz. Bu konuda güven nasıl olacak?..
  Teşekkürler…

  Reply
 21. bilgilendirme için tesekkür ederim cok yardımcı oldu ama bir sorum olacak max 16 secondary hesap ekliye bileceğimizi söylediniz bu 16 hesap aynı anda oynaya bilir mi yoksa belirli bir kısıtlama var mı?

  Reply
 22. Herkese iyi günler. Arkadaşım ps4 aldı. Psn plus üyeliği aldı ve kullanıcı oluşturdu. Ona kendi bilgilerimi verdim. Benim bilgilerim ile giriş yaparak kütüphaneden oyun (fifa 16) indirdi. Kendi kullanıcısı ile giriş yaptığında oyun başkası adına lisanslıdır diyerek oyunu açmıyor. Sec hesap olarak oynaması işin ne yapması gerekiyor.

  Reply
 23. İyiakşamlar dilerim size altın gibi bir soru sormak istiyorum 🙂
  Plus olan bir hesabım var ana hesap olarak ps4 üme tanıttım daha sonra bu hesabı ps4 ümden silmek istiyorum ama ana hesap olarak tanımlı kalmasını istiyorum bu mümkünmüdür

  Reply
 24. İyi akşamlar biz şimdi iki kafardar ps4 aldık tam dijital kardeş olduk oyunları oynuyoruz problem yok. Peki benim evdeki ps4 de kardeşim dijital oyunu kendi hesabından ya da oluşturduğum alt hesaptan oynayabilir mi? Buradaki amacım malum her oyunda farklı save dosyası oluşturma yok kayıtlı oyunlar birbirine karışmasın yardımlarınızı bekliyorum.

  Reply
 25. Merhaba Allah rızası için biri beni aydınlatsın.

  Benim normal hesabımda psn plus üyeliğim var. İkinci bir hesap açarak fifa17 satın almak istiyorum bir arkadaşımla ortak olarak.
  1- bu açacağımız ikinci hesabın psn plus üyeliği olmak zorunda mı? (arkadaşımın kendi şuan kullandığı ps4te psn plus hesabı yok çünkü online oynamıyor)
  2- eğer gerekmiyor ise ben hep ultimate kasıyorum o evde turnuva olarak oynuyor, hangimiz pri hangimiz sec olmalıyız benim online olarak oynayabilmem için?
  3- eğer int bağlantısı 30dk dan fazla koparsa olayını detaylı söylerseniz, komple mi giremeyiz yoksa int gelene kadar mı? normal oynamak için zaten int ihtiyacımız yok diye biliyorum journey mode,season vs için?

  cevaplayacak arkadaştan şimdiden Allah razı olsun..

  Reply
 26. Öncelikle selamun aleyküm,net sormaya çalışacağım güzel kardeşim,ps4 üm var ve plus hesabımdan satın alıp yüklediğim 25 oyun var,hepsi tarafımdan cift hakli alinmistir,simdi ps4 ü satıcam yabanci tanimadigim birine,hesaptaki oyunlarla birlikte daha yüksek bir bedelle satıcam,kendime yeni bir pro satın alıcam,sattığım kişiyi mağdur etmeden ve oyunların inisiyatifi bende olacak sekilde ne yapmaliyim,hesabtaki email dahil tüm bilgilerim gercek bilgilerimdir,hatta kullanicidaki resmim bile facedekiyle senkronize şekilde,bu primary secondary olayindan bisey anlamadim,kafam basmiyor ince islere,ben tam olarak ne yapmaliyimki cihazi sattiktan sonrada oyunlari oynamaya devam edebileyim,kullanici hesabımdan cikis yapmadan ve sifreyi vermeden oldugu gibi cihazi verip yeni aldigim ps 4 pro ya hesabimi tekrar giripmi oynayacagim yoksa adama sifreyi vermelimiyim,bu işin hakkı hak yemeden nasıl olmalı..teşekkür ederim şimdiden.

  Reply
 27. Yani burdaki amacım ticaret değil,sadece oyunları yeni cihazimdada oynayabilmem icin ne yapmaliyim,yada sattığım kişiye şifreyi vernezsem ileride oyunları oynayamayacak bir duruma düşermi? Hani cihazi resetler veya kullaniciyi silerse gibi,illa benim actigim kullanici hesabindanmi oynamasi gerekiyor.

  Reply
 28. Bnm hesap us psn, kuzendeki turk psn, ikisi kardeş olabiliyor mu?

  Reply
 29. İyi günler, arkadaşımın hesabını kendi ps4de açtım ve oyunları indirdim fakat –bu oyunu oynayabilmek için lisansa sahip olmanız gerek.– sorunuyla karşılaşıyorum sorun nedir acaba?

  Reply
 30. Meraba. Ben psn kardesligi yapiyorum bir akrabamla ama 1 tane arkadasimda ps4 aldi ve 3 kisi psn kardesligi yapilabiliyormu bunu bilen biri varmi yardimci olursaniz sevinirim

  Reply
 31. İyi günler şimdi bir arkadaşla kardeşik hesabı yaptık bu hesapta fifa17 almadık ama arkadaş almış bana bu oyun gelmedi ama bu arkadaşla online oynarken oynayabileceğimiz oyunları sıralıyor ve bende fifa17 çıkıyor ama ps storede paralı gözüküyor bunu ücretsiz indirebilirmiyim

  Reply
 32. Acaba iki hesapta da plus üyelik kullanımı mümkün müdür

  Reply
 33. Acaba ps4 kardeşlik yapıp dlc alırsak iki kişdr faydalanabilir mi

  Reply
 34. Arkadaşlar benim bir sorum olucak ben kardeşlik yaptım arkadaşımla ama ben kardeşlik yapmadan önce aldığım oyunları internet bağlantısı olmadan oynayamiyorum bunun için yapabileceğim çözüm yolu var mı?

  Reply
 35. Shiftdelete sitesi yeni gelen guncellemeyle pan kardeşliği yalan oldu dio olmuyormuş daha dogru mudur arkadaslar

  Reply
 36. Merhaba benim psn hesabım var ve içinde 100 e yakın satın alınmış oyun var bu hesabı satmak istiyorum ama sattıktan sonra istediğim zaman hesaptan oyunları ps4 e geri yükleyebilirmiyim satarken kendi heap bilgilerimi mi vericem

  Reply
 37. Merhaba.
  1. SORU) 2. Hesaptan oyun indirmesi bittiğinde kendi hesabımıza geçip indirilen oyunu oynayabiliyor muyuz ?
  2. SORU) 2. Hesapta oyun indirmesi bitti ve oyun ps4 e yüklendi. Daha sonra 2. hesabı silip indirilen oyunu oynayabilir miyiz ?

  Reply
 38. Kardeşim selam olsun .

  Öncelikle belirtmeliyim ki PS4 Ailesine yeni katıldım ve PS4 slim aldım ardından 12 ay plus üyeliği yaptırdım.
  Fakat sanıyorum ki hata etmişim “bu konuda fikrinizi almak isterim” neyse uzatmayayım
  Bir çok oyun almayı planladım sonra bunu kardeşlik olayı ile baska arkadaslarla paylasabiliyormuyum diye araştırmaya başladım.
  1- Plus üyeliğim devam ederken yani üyelik değiştirmeden kardeşlik mevzusu ile oyun paylaşabilirmiyim.
  2- evet ise nasıl yaparım
  3-hayır ise önereceğiniz en iyi strateji nedir(oyunları daha hesaplı ve kullanışlı almak adına.)
  4- Cd li alıp takas yada sat al olayına girersem 12 ay plus üyeliğimin bir numarası kalmadığını düşünmekteyim.indirim kampanya vs. durumlardan ötürü.

  Düşüncelerinizi desteklerinizi ve fikirlerinizi beklemekteyim

  Selam

  Reply
 39. Mount blade warband varsa alabilirim.

  Reply
 40. Merhabalar, bir arkadasimin hesabinda fifa 2018 var bende de pes 2018 var arkadasim benim hesabima girip pes 2018, bende onun hesabina girip fifa 2018 oynayabilir miyim?

  Reply
  • Evet ama onun hesabiyla girdikten sonra onun hesabini ana hesap olarak etkinlestirmen gerekiyor tabi oda kendi ps4 unde senin hesabi etkinlestirmesi gerwkiyor . Etkinlestirdikten sonra kullaniciyi kendin olarak sec

   Reply
  • Evet

   Reply
 41. Merhabalar benim sorum :

  Store dan aldığımız oyunu indirdik,oynadık,sildik,1 ay sonrA birdaha oynamak istedik. Yine satın almamız gerekiyor mu yoksa o hesapta kayıtlı mı oluyor ?

  Reply
  • Store dan değil PS makinadan sildik demek istedim

   Reply
 42. Arkadaşlmla ps4 ten kardeşlik yaptık onun hesap plus üyeliğine sahip ama ben değilim kardeşlik yaptığımızda bende plus üyeliğine sahip oluyotomuyum bunu nasıl anları

  Reply
 43. Reis biz kuzenle yapcaz ben onun hesabini sna kullanici yaptigimda ona ait olsn plus i kullanabilirmiyim.(yani online ye girebilirmiyim) onun plus ı ile

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*