1443525278-ps4-system-software-update-3-0

PS4 konsoluna özel olarak bu gün gelen 3.00 güncellemesi yayınlandı ve bütün PS4 konsol kullanıcıları için indirilebilir hale getirildi. 3.00 versiyonlu bu güncellemenin altında gerçekten oyuncuları mutlu edecek türden daha çok sosyal medyayı ele alan güncellemeler bulunmakta.İşte PS4 3.00 Sistem Güncellemesi içeriği şöyle.

Yepyeni PS4 Chat Çıkartmaları

çıkarmta

Oyuna eklenen çeşitli PS4‘le ilgili çıkartmaları arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Bunların arasında en çok tanınılan oyun karakterlerinin yanı sıra çeşitli animasyonlarda yer almakta. Artık PS4 üzerinden yapılan chat apayrı bir tad vereceğe benziyor. 

Arkadaş Grubu Oluşturma 

komitnute

Sizi artık yepyeni bir chat sayfası beklemekte, artık eskisine göre saatlerce bekletmeyen, çabuk mesajlaşma olanağı sağlayan ve daha ayrıntılı seçimler yapabileceğiniz chat sayfası sizi bekliyor. Ayrıca bu chat sayfasında çeşitli gruplar kurabileceksiniz, böylece o grupların içindeki arkadaşlarınızın hangi oyuna sahip olduğunu veya bir arkadaş grubunuz varsa hangilerinin online olduğunu rahatlıkla görebilecek, topluca sadece o gruba mensup olan kişilere mesaj atabileceksiniz. 

Gelişmiş mesajlaşma ve favori gruplar

mesajlar

Artık eskisine göre çok daha kullanışlı bir chat sayfasına sahip olmak ile beraber kasma sorunlarıyla uğraşmadan rahatça mesajlaşabileceksiniz. Çeşitli mesaj grupları oluşturup rahatça sohbet eder iken ayrıca favori gruplarınızı belirleyip o gruplara kolayca ulaşabileceksiniz.

Etkinlikler

etkinlikler

Çeşitli etkinliklerden anında haberdar olabilecek , etkinlikleri kendilerine özel sayfalarından takip edebileceksiniz. Etkinliklere çeşitli turnuva siteleri gibi sadece bir tuş ile anında kayıt olabilecek, büyük ödüllerin peşinden koşabileceksiniz.  Bu güncellemede yer alan en büyük eklentilerden biri de bu olsa gerek.

JPEG ve PNG seçme şansı

jpegpneg

Artık PS4 üzerinden Share tuşu  ile kaydettiğiniz fotoğrafları JPG veya PNG formatında seçme şansınız var .

Ayrıca sosyal medyayı ilgilendiren çok önemli bir yenilikte PS4‘e eklendi.

Twitter’a video,fotoğraf ekleme !

twitter

Artık PS4 üzerinden Twitter’ınıza en fazla 8 saniyelik bir video yükleyebilecek, ekran görüntülerinizi paylaşabileceksiniz.

Youtube üzerinden canlı yayın yapma olanağı

youtubeyayın

Ve Youtuberlar tarafından merakla beklenen yeni çıkışını yapmış olan Youtube Gaming üzerinden canlı yayın yapma olanağı PS4 oyun severleri ile buluşuyor. PS4 3.00 güncellemesini yükleyen herkes artık Youtube üzerinden yayın hayatına devam edebilecek.

Yenilenen PS Plus Bölümü

plus

Ayrıca PS Plus’a özel olan bölüm, yeni grafiklerine kavuştu. İşte yeni tasarımı ile PS Plus bölümü.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

2 Comments

  1. Bu Günceleme bir harika dostum 😀

    Reply
  2. JPEG ve PNG seçme gelemsi çok iyi olmuş

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*