ŞAMPİYONUN KAZANACAĞI ÖDÜL : 40 TL

Daha önce PEL’e katılan kişiler, turnuvamıza yeni kurallar gelmiştir, lütfen eksiksiz siz de okuyunuz.

Turnuva 1 ay sürecektir. Maç sayısı fazla olduğundan değil , herkesin maçlarını düzgünce sıkışmadan iş-okul trafiğinde yapabilmesi içindir. Lütfen 1 aylık süreçte maç yapabilecek kişiler katılsın. En azından haftasonlarında lige zaman ayırabilecek kişilerin katılması gerekiyor.
Lig Formatı:
Turnuva WHATSAPP üzerinden düzenlenmektedir, kullananların katılması kendileri açısından daha yararlı olur.

– Platform Playstation 4‘tür.

Turnuva 16 kişilik olacaktır, her başvuranın kaydı kabul edilmemekle beraber turnuvaya katılım ücretlidir.

Turnuvanın yaş ortalaması 20’dir. Lütfen belirli olgunlukta değilseniz turnuvaya katılmayınız, sorun yaratan kişiler turnuvadan çıkarılmaktadır.

Turnuva 2 ligten oluşacaktır. 8 kişilik liglerde ilk 2 ye girenler üst tura direkt olarak çıkacaktır. Kırmızı ve Mavi grubun 3.,4.,5,.6.Playoff‘a kalacaktır. Kırmızı grubun 3.sü mavi grubun 6.sı ile , kırmızı grubun 4.sü mavi grubun 5.si ile eşleşecektir. Aynı şekilde diğer eşleşmelerde bu sisteme uyacaktır.

– Takımlar için turnuvaya katılan isimler ile kura yapılacak , numaralar verilecektir. Bu numaralar oyuncuların takım seçme sıraları olacaktır, örneğin Aliveli nickli birine 1 çıkarsa, istediği (ülke hariç) takım onun olacaktır.Takım seçerken bunu gözardı etmezseniz sevinirim.

maxresdefault
Oyun İçi Kurallar:

– Turnuva PSN hesapları üzerinden, ” Friendly match > Online Squads ” modunda yapılacaktır ve ” tactical defending ” özelliği geçerli olacaktır. Katılımcıların cihaz ve internet donanımları yeterli ise katılmaları tavsiye edilir. Teknik aksaklıklar, internet bağlantıları vs. gibi detaylar rakipler arasında konuşulabilir.

– Maç süresi turnuva boyunca 6 DAKİKA olarak seçilecektir.

– Üst turlar iç-dış handikapı ile beraber çift maç olarak oynanacaktır. Lig maçları ise aynı şekilde iç-dış olarak oynanacaktır. Final maçı tek maçtır.

– MIC kullanımı kesinlikle yasaktır. Mic kullanarak rakibini rahatsız eden, argo kelimelere başvuran kişiler turnuvadan ihraç edilecektir.

– SUS İŞARETİ şeklinde gol sevinci yapmak yasaktır.

Santra Kuralı:
-Geri pas atmadan başlamak yasaktır.
-Kişi geri pas atmaz ve ilerler ise, daha sonra kuralı hatırlaması halinde çok fazla bitmeden geri dönebilir. Bu ihlale girmemektedir.
-Kişi geri pas atmadan ilerler ve oyunun zamanını etkileyecek türden zaman kaybına yol açacak şekilde ilerlerse rakibine 1 skor eklenir.
-Kişi geri pas atmadan ilerler ve rakibinin defans oyuncusunun faulu ile durdurulursa 1 skor faul yapan tarafa eklenir.
-Kişi santradan ilerler ve kaleye şut atar ise o maçtan men edilir, tekrarında turnuvadan ihraç edilir.

KATILIM:
GİRİŞ ÜCRETİ: 10 TL
Tüm maçlarını tamamlayan oyunculara 5 TL iade edilecektir.

Kayıt olmak için; darkdevil_tr@msn.com paypal adresine 10 TL turnuva ücretini gönderip açıklamaya PSN adresinizi  ve telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Katılımcılara ve Whatsapp grubuna ekleneceksiniz.
Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

4 Comments

 1. Katılacak herkese başarılar 1. Belli 😉

  Reply
 2. Güzel bir turnuva olaçağa benziyor herkese başarılar

  Reply
 3. Herkeze bol Kötü şans 😀 (benim kazana bilmem için :p )

  Reply
 4. Evde turnuvamı kulağa müthiş geliyor 😀

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*