Belki de spor oyunları konusunda oynayan kişiler tarafından en beğenilen oyun NBA 2K serisi. FIFA’nın daha fazla oynanmasına rağmen 2k Games’in oyun kalitesi her yıl daha çok artıyor ve beğenen kişilerin sayısı büyüyor. Gün geçtikçe 2K’nın futbol oyunlarına adım atması bile bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 2K’nın çıkarmış olduğu oyun neredeyse dört dörtlüktü. Harika oyun müzikleri, güzel mi güzel Rademita ablamızın videoları, her daim güncellenen oyuncu overalleri ve sorunsuz bir online sisteminin sonradan da olsa gelmiş olması. Genede online sisteminden bahsetmişken FIFA’daki online rahatlığını 2K’da bir türlü yaşayamadık. Belirtilen açıklamalara göre 2k16’da online desteği daha kaliteli olacak.

NBA 2K16’dan elimize ulaşan bazı görüntüleri gerçekteki görüntüler ile karşılaştırma fırsatı bulduk. Gerçekteki görüntüleri oyundaki görüntüler ile ayırt etmek PS simgeleri olmasa da bayağı zor. Oyun oldukça gerçekci ve animasyonlar gerçekten başarılı.

Öncelikle en çok kullanılan defans türlerinden biri olan Pick and Roll Defansına dair videomuz. İlk olarak gerçek bir maçtan olan videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

 

Görüldüğü üzere Pick and Roll defans kurgusu ile oynanılıyor. Toronto – Los Angeles Clippers maçındaki bu pozisyona bir de NBA 2K16 oyununda göz atalım.

 

Şimdi gerçek bir maçtan Los Angeles Clippers’ın NBA 2015 yılı MVP’si Stephen Curry’e karşı mücadelesinin videosunu sizlerle paylaşalım.

Bir de NBA 2K16’da aynı pozisyonu izleyelim.

ICE ICE! seslerini duyar gibiyiz. Gerçek maçtan bir video:

 

Ardından başka bir  ”ICE ICE ! ” ı NBA 2K16 ‘dan takip edelim…

James Harden’ın NBA sezon maçından bir videosu. Her daim yaptığı hareketi gene yapmış.

NBA 2K16 oyununda da tıpa tıp aynısını görüyoruz.

 

Şimdi oyun içi ve gerçekteki görüntü karşılaşmalarımıza son veriyor ve 2K16 oyununa dair yepyeni videoları sizler ile paylaşıyoruz.

 

 

Pick and Roll Switch gerçekten NBA 2K16 oyununda büyük bir yer edeğece benziyor.

 

 

 

 

 

 

Bu da bonus videomuz. MC Hale’dan espriler…

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Alayım mı almayayım mı karar veremediğim oyun.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*