nba2k15-stephen-curry-screenshot

NBA 2K16 oyununda yer alan basketbolcular arasında en yüksek değerlere sahip oyuncular Twitter üzerinden 2K tarafından #2ktop10 tagi altında paylaşıldı. FIFA gibi günlere dağılan ratingler, mevkilere göre paylaşıldı.

   Point Guards – Oyun Kurucular

Oyunda yer alan en iyi 10 oyun kurucunun başında, geçen yılın MVP’si Stephen Curry bulunuyor. GSW ile şampiyonluğa ulaşan isim bu yılda NBA 2K‘nın en iyi oyuncularından biri olacak. 2k15‘te altın değerinde olan üçlük yüzdesi bu yılda aynı şekilde etki edeceğe benziyor. Ardından LAC’tan Chris Paul gelirken onu da 89 overall ile Russel Westbrook takip etti. Yorum yapmak gerekirse oyun kurucuların overalleri arasında gereksiz bir uçurum olduğunu söylemek isterim. En azından ilk 4’te yer alan isimler arasındaki overall farkları 1’i geçmemeliydi diyebilirim.

CPEadcbUYAA7LWK

Shooting Guards – Skorer Gard Oyuncuları

Sıralamada geçen yılı muhteşem geçiren bir isim olan James Harden ilk sırada yer alıyor.Ardından şampiyon takım GSW’nin kahramanlarından biri olan Thompson geliyor.3.sırada ise Derrick Rose’un sakatlık problemlerine rağmen takımdaki yıldız eksikliğini kapatan ve Gasol ile beraber Chicago Bulls’u bir kademe daha yukarıya taşıyan defansı ile öne çıkan SG oyuncusu Jimmy Butler yer alıyor. Onları süper star iki oyuncu Dwayne Wade ile Kobe Bryant takip ediyor.

CPEbVPNUwAEHlM_

Small Forwards – Kısa Forvetler

Oyunda yer alan en iyi SF oyuncusu olmakla beraber oyundaki en yüksek overalle sahip olup NBA 2K16‘nın en iyi oyuncusu diyebileceğimiz LeBron James geçtiğimiz sene sahip olduğu overallinden 94’e düştü. Aslında performansında bir düşüş olmasa da 2K bu yıl overallerin daha düşük olacağını belirtmişti.LeBron’u ise OKC’nin geçtiğimiz sezonu sakatlık problemleri ile geçiren geçen yılın MVP’si Kevin Durant takip ediyor.İkisinin ardından ise bir diğer Süper Star Carmelo Anthony geliyor.

 

905653_10156087462540305_7521020450663556631_o

Power Forwards – Uzun Forvetler

İlk sırada tartışmasız son yılların gelmiş geçmiş en iyi uzun forvetlerinden Anthony Davis yer alıyor. İkinci sırada ise LaMarcus Aldridge ile aynı puana sahip olan Blake Griffin yer alıyor. 

1kQ3dB

Centers – Pivotlar

Oyunda yer alan en iyi pivot oyuncusu 87 rating değeri ile Marc Gasol. Onu takip eden isimler ise gene 87 overalle sahip olan DeMarcus Cousins ve 85 overalle sahip olan Dwight Howard.

CPcZ9jTUwAAS3Pr (1)

Bütün basketbolcuların hatta efsanelerin bile yer aldığı rating değelerinin olduğu videoya göz atmak atmaya ne dersiniz?

KONSOLUM NBA 2K16 TURNUVALARI

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Oyun çok güzel oynamak için sabırsızlanıyorumda değerleri ideal gibi gözüküyor

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*