Bilindiği üzere EA Sports FIFA her yıl olduğu gibi en iyi 50 overalle sahip oyuncularını her gün liste halinde paylaşıyor. Geçtiğimiz gün 40-31 arası oyuncuların yayınladığı listeyi sizinle paylaşmıştık.

Daha önce açıkladığımız FIFA 16‘ya dair overallere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

(40-31) Arası overall’lara buradan ulaşabilirsiniz.

(50-41) Arası overall’lara buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi sizinle bu gün yayınlanan 30-21 arası yayınlanan en yüksek değere sahip oyuncuları paylaşıyoruz. 30.sıradan başlıyoruz.

30.sırada son İngiltere Ligi şampiyonu Chelsea’nin forvet oyuncusu Diego Costa yer almakta. Costa FIFA 15′teki overallinden ne yukarı çıkmış ne de aşağı inmiş durumda. Ancak muhtemelen bazı özellikleri değişecektir.

Geçtiğimiz yıl en başarılı sezonlarından birini geçiren Barcelona 3 kupayı birden kazandı.Hatta üstüne Süper Kupa’yı da alarak 4’te 4 gibi muhteşem bir başarıya imza attılar. Bu imzayı atan oyuncular arasında orta sahanın bel kemiği Sergio Busquets oldukça başarılı bir oyun sergiledi. Bunun sonucu olarakta +1 overall ile FIFA tarafından ödüllendirildi.

Ve listenin 28.sırasında geçtiğimiz yılın en flaş oyuncularından biri olarak gösterilen aynı şekilde yaz transfer döneminde de astronomik bir teklif sonucu Manchester City’nin yolunu tutmuş genç yıldız Kevin De Bruyne yer almakta. Belçikalı oyuncu geçen yıl ki muhteşem performansı ile +3 overall alarak 86 overalle ulaşıyor.

İlginçtir genelde Avrupa’dan başka kıtaya giden oyuncuların overallerinde hayli bir düşme olur ancak geçtiğimiz yıl Juventus’un en önemli oyuncusu konumundaki Carlos Tevez , FIFA 15 ‘te sahip olduğu 85 overallin üstüne koyuyor ve 86 overalle ulaşıyor. Geçen yıl ki muhteşem performansının ardından overallinin düşmesi , büyük talihsizlik olurdu.

Yaz transfer sezonu boyunca Real Madrid’e transferi konuşulan ve sona yaklaşılmasına rağmen saniyelik bir fiyasko ile transferi onaylanmayan David De Gea geçtiğimiz yılın en başarılı kalecilerinden biriydi. Genç İspanyol kaleci berbat bir gidişatta olan Manchester United’ı sırtlayan isimlerden biriydi. Yetersiz savunmaya rağmen tek başına bir ağaç gibi durdu bütün sezon boyunca ve +1 overall ile ödüllendirildi. 

Listenin 25.sırasında ise geçtiğimiz yılın başarılı İngiltere ekiplerinden biri olan Arsenal’ın yıldız hücum oyuncusu Alexis Sanchez yer almakta. Özellikle ilk sezondaki takımı sırtlayışı ve başarılı oyunu Arsenal taraftarları ve futbol izleyicileri tarafından oldukça beğeniyle izlenmişti. FIFA 15‘te RW mevkisinde gelen FUT kartı, bu yıl +1 overall alarak LW mevkisinde geliyor.

Geçtiğimiz yılı sakatlık sorunları ile geçiren Ribery, bu yıl -1 overall ile karşımıza çıkacak.

Gareth Bale’in geçtiğimiz yıl ki performansı ne düşüşe ne de yükselişe sebebiyet verdi. Gene aynı overalli ile karşımızda. Mevkisinde de bir değişme gözükmüyor.

Robert Lewandowski geçtiğimiz sezonki performansı ile FIFA tarafından bir yükselişe veya düşüşe uğramıyor ve tekrardan 87 overalli ile karşımıza çıkıyor.

    32 yaşındaki tecrübeli futbolcu Chiellini geçen yılki takımı şampiyonlar ligi finaline uzanan yolda taşıyışı ve ligteki şampiyonlukta önemli rol oynayan isimlerin başında geliyor. Bundan dolayı FIFA tarafından +3 overall ile ödüllendirilerek hakettiği 87 overalle kavuşuyor.

 

Yarın yeni overaller ile sizlerle buluşacağız, bizi takip etmeyi unutmayınız.

Facebook.com/konsolum

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Cok guzel overalari

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*