lionel_messi_fifa_16_wallpaper_by_ricardodossantos-d97k2uh

Sıkışık alanlardan çıkmak, baskı altında top kaybetmemek ve hiç beklenmeyen bir anda defansı geride bırakıp gol pozisyonuna girmek top sürmede en iyi yani yüksek dribbling değerine sahip oyuncuların yapabileceği birkaç şey.. Hele top tutmaya ve çalıma dayalı bir oyun stiline sahip iseniz bu oyunculara çok ihtiyacınız olacak.. Bu işi en iyi yapanlar, yani oyundaki en teknik ilk 10 oyuncu karşınızda. Listedeki oyuncuların 3’ü 5 skill, kalanlar ise 4 skill seviyesinde.

10. LUKA MODRIĆ – REAL MADRID CF (SPAIN)

Geçen seneyle hemen hemen aynı karta sahip olan Luka Modric listede 10. sıradan kendine yer bulmuş.

image_6.img

9. THIAGO – FC BAYERN MÜNCHEN (GERMANY)

Bayern Münih’in 24 yaşındaki yetenekli oyuncusu Thiago, listede 9. sırada. 5 skill olabilirdi..

image_5.img

8. SERGIO AGÜERO – MANCHESTER CITY (ENGLAND)

İngiliz ekibi M. City’nin en önemli gol silahı olan Arjantinli Agüero, dünyadaki en teknik santrafor olarak hakettiğinden düşük rating’i ile oyuncuları şaşırtsa da,  89 Dribbling değeri ile listede 8. sırada.

image_4.img

7. ANDRÉS INIESTA – FC BARCELONA (SPAIN)

Barcelona’da uzun yıllardır Xavi le beraber Maestro görevini üstlenen Andres İniesta, yıllardır listede ve bu sene 7. sırada.

image_8.img

6. CRISTIANO RONALDO – REAL MADRID CF (SPAIN)

Dünyanın en iyi 2 oyuncusundan biri olarak gösterilen isim, Cristiano Ronaldo. 90 Dribbling değeri ve 5 skill moves ile listede 6. sırada.

image_7.img

5. FRANCK RIBÉRY – FC BAYERN MÜNCHEN (GERMANY)

Franck Ribery, ilerleyen yaşı ve artan sakatlıkları sebebiyle kariyeri düşüşe geçmiş olmasına rağmen yıllardır bulunduğu listede hala 5. sırada. Aynı zamanda 5 skill değeri ile bu sene de ondan top kapmak zor olacak..

image_3.img

4. NEYMAR JR. – FC BARCELONA (SPAIN)

Barcelona’nın gol yollarındaki önemli silahlarından biri Neymar, en iyi yaptığı işde yani çalım atmada FIFA’dan 92 değerini almış ve 4. sıraya yerleşmiş. Bu dribbling’e 5 skill ve 90 pace eklenince, Neymar tam bir çalım ustası oluyor.

image_2.img

3. EDEN HAZARD – CHELSEA FC (ENGLAND)

Chelsea’nin genç yeteneği Eden Hazard, Neymar’dan yüksek olan 89 rating’i ile bizleri şaşırtmıştı ancak 92 dribbling değerini hakettiğini söyleyebiliriz.

image_1.img

2. ARJEN ROBBEN – FC BAYERN MÜNCHEN (GERMANY)

FIFA ratinglerinde bu yılın şaşırtan isimlerinden biri olan Arjen Robben, düşmesi beklenen rating’i ve 92 Dribbling değeri ile listede 2. sırada.

image_0.img

1. LIONEL MESSI – FC BARCELONA (SPAIN)

Lionel Messi. Şüphesiz dünyadaki en iyi top süren ve en teknik oyuncu. Ezeli rakibi Ronaldo’dan 5 fark, listedeki en yakın rakibinden 3 fark önde. 95 Dribbling değeri ile top resmen ayağına yapışıyor. Zirveye oturmuş ve uzun yıllar zirvede kalacak gibi gözüküyor.

image.img

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*