FIFA 16 oyununda en önemli gol yollarından biri de bilindiği üzere frikikler olacak. Bu frikikleri usta isimler ile atmak her yıl olduğu gibi bu yıl da daha yararlı olacak. Bunlar arasında bu yıl ki listede 4 tane çok yakından tanıdığımız oyuncu var. Bunlardan biri Bursaspor takımının yeni transferi Balázs Dzsudzsák , bir diğeri Konyasporlu Alban Meha , diğerleri ise Trabzonsporlu Türk oyuncu Mehmet Ekici ve bir diğer Türk oyuncu olan Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu. Listemize başlamadan önce bu özelliklerin Futhead sitesi üzerindeki overall ratinglerine bakarak incelendiğini ve bu listenin hazırlandığını söylemek isteriz.

10- Balázs Dzsudzsák (Bursaspor)
dzudsak

Transfer Dönemi boyunca isminden bayağı bir söz ettiren Dzsudzsak Bursaspor’a transfer olmuştu. Geçen yıl frikik değeri 90 civarında iken şimdi 87’e düşmesine rağmen ilk 10’a girmeyi başarıyor.Listemize kendisi ile giriş yapıyoruz, özellikle Türkiye ligi kadrosu yapacak kişiler için güzel bir frikikçi olduğunu söyleyebiliriz.
9- Alban Meha (Konyaspor)

mehaa
Listenin daha başındayız ve evet bir Türkiye Ligi oyuncusu daha. Bu sefer Konyaspor’un sol kanat oyuncusu Alban Meha’yı bir diğer çok iyi frikik atıcısı olarak sizlerle paylaşıyoruz. Silver kadro kuracaklar için Alban Meha gerçekten güzel bir tercih olurdu.

8- Rasmus Elm (Kalmar FF)

rasmuselm

Her yıl olduğu gibi Elm bu yıl da bu listede yerini almış durumda. Gerçekten futbolcular arasında çok iyi frikik atan oyuncuların başında geldiğini söyleyebiliriz.

7- Mehmet Ekici (Trabzonspor)

eıkcs

Gümüş karttan altın karta geçişinden sonra gerçekten tercih edilebilir bir CAM halinde dönüştü. Türkiye kadrosu kuranlar mutlaka yer verecektir. Aynı zamanda listedeki 3 Türkiye Ligi oyuncusundan biri. Mehmet Ekici geçtiğimiz yıl attığı harika frikik gollerine bu yılda devam ediyor, bu gidişle bu listede yükselmeye devam edecektir.

6- Lionel Messi (Barcelona)

messi

Çok yakın bir zamanda Avrupa Süper Kupası maçında Sevilla’nın Banega ile bulmuş olduğu frikik golüne sırasıyla attığı 2 frikik golü ile cevap veren Lionel Messi, futbolda her konuda olduğu gibi bu konuda da en iyilerden olduğunu kanıtlamıştı. Bir sezonda çoğu forvetin gol sayısından fazla frikik golü bulan Messi, bir o kadarda frikikten açtığı ortalar ile takım arkadaşlarını besliyor. Bu yıl listede 6.sırada ancak frikik değeri 90 ve bu rakam oldukça yüksek.

5- Memhpis Depay (Manchester United)

kfaskfas

5.sırada Manchester United’ın çok büyük bir beklenti ile PSV takımından transfer ettiği Hollandalı genç oyuncu Memphis Depay yer almakta. Bu yıl kaybettiği 5 skill değerine rağmen kazandığı yüksek frikik değeri, biz oyuncular tarafından büyük bir ekstra oldu. Kendisini Lionel Messi ile aynı frikik değerinde yani 90’da görüyoruz. Aynı şekilde Curve değeri de oldukça başarılı. 

4- Juan Arango (Tijuana)

arango

Venezuelalı orta saha oyuncusu 91 frikik değeri ile listemizde 4.sırada yer alıyor.

3- Zlatko Junuzovic (Werder Bremen)

junuz

Bir diğer orta saha oyuncusu olan Junuzovic 92 frikik değeri ile listemize giriş yapıyor.Kendisini bu yıl ki oyunda en iyi frikik atan oyuncular arasında 3.sırada göreceğiz.

2- Andrea Pirlo (New York City FC)

pirlo

MLS’ye transfer olan yaşlı kurt listemizde 2.sırada. Juventus ve Milan’da hatta İtalya milli takımında frikikle gol olup yağdığı zamanları unutmadık. Hatta geçtiğimiz yıl da bayağı bir frikik golüne imza atmıştı. MLS’de de buna devam edeceğe benziyor. Listemize 93 frikik değeri ile giriyor.

1- Hakan Çalhanoğlu 

(Bayer Leverkusen)

hakan

Ve geldik birinciye. Türkiye’nin genç yeteneklerinden biri olan Hakan Çalhanoğlu, listemizde birinci sırada. FIFA 16 oyununda kendisi 95 frikik değeri ile göreceğiz. FIFA 16‘da da gerçekteki gibi ol olarak yağacağa benziyor. Kendisine en yakın Pirlo’ya bile 2 değer fark atarak listemizde zirveye oturuyor. Tahtı koruması dileğiyle…

FIFA 16 , En İyi Frikikçiler hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*