themeforest

Playstation 4 ile beraber oyun konsolu kullanıcılarına sunulan şık tasarımı ile yeni geliştirilmiş Dualshock olan DS4 yani PS4 kontrol cihazı, çeşitli özelliklere sahip. Bunlar arasında hoparlöründen sahip olduğu dokunmatik tuşundan hareket algılama sensörüne kadar çeşitli deneyimlere sahip olan DS4‘te yepyeni bir özellik keşfedildi.

Bu bilinmedik tuş peki hangisi? Bu tuş DS4′ün arka tarafında yer alan x şeklinde görülen küçük yer. Çivi,iğne aracılığı ile açmaya çalışabilirsiniz, ancak bu tuşun ne işe yaradığını bilmeniz zor. Sizin için açıklayalım, bu arkada yer alan küçük tuş DS4‘ün PS4 tarafından senkronize edilmemesi durumunda kullanılmak üzere DS4′e eklenmiş.

DUALSHOCK4

DS4 hakkında kısa bir bilgi verelim, DS4 ile neler yapabileceğiniz konusunda her şeyi bildiğinizden emin olalım.

DS4 ‘e kulaklık takarak PS tuşuna basılı tutun. Daha sonra ses çıkışına tüm sesler diyin ve DS4’ü tam anlamıyla PS4‘te yer alan sesleri alabileceğiniz bir cihaz olarak kullanın. Çeşitli filmleri izlerken , hatta film gibi oyunları oynarken tam bir deneyim yaşayın. Bunun üzerine Spotify’ı açıp müzikleri tam anlamıyla keyif alarak dinleyin.

PS4‘te yer alan secondary hesaplarınızda primary üzerinden oynayabilmek adına oyun açılırken PS tuşuna basılı tutun ve DS4 yöntemini kullanın.  DS4 yöntemi nedir? Çalışan Oyunlar Hangileri?

Playstation 4’te secondary hak olarak aldığınız bazı oyunları kendi ana hesabınızda oynama ve trophy kazanma imkanınız var. Bunu yapmak için PS4 menüsünden oyunun logosuna tıkladıktan hemen sonra PS tuşuna basılı tutup açılan menüde “Kullanıcı Değiştir (Switch User)” kısmından ana hesabınıza giriş yapmanız yeterli. Bu yöntem sadece bazi local co-op oyunlarda uygulanabiliyor. Kısacası bu oyunlarda primary ve secondary hakların hiçbir farkı yok. Bu yöntemin çalıştığı oyunlar:

Local Coop Olan Oyunlar

Borderlans
Call of Duty: Advanced Warfare
Call of Duty: Ghosts
Child of Light
Dead Nation: Apocalypse Edition
Diablo III: Reaper of Souls
EA Sports UFC
FIFA14
FIFA15
GTA V
Knack
Lego Marvel Super Heroes
Madden NFL 15
Mortal Kombat X
NBA 2K14
NBA Live 14
Rayman Legends
Trine 2: Complete Story
Worms Battlegrounds

Daha ayrıntılı bilgi ve listede olmayan bazı platform olaylarına ulaşmak için http://www.co-optimus.com/system/22/playstation-4.htmltıklayabilirsiniz.

– Plants vs Zombies, NBA 2K15 PES 2015’te yöntem çalışmıyor.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

3 Comments

 1. Ben onu tornavida yeri falan sanıyordum 😀

  Reply
 2. Fifa 18 de oluyormu ds4

  Reply
  • Evet, oluyor.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*