codbo3

Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarının zirvesinde olan Call of Duty serisinin son oyununa dair eski nesili kullanan oyuncuları üzecek bir haber geldi. Call of Duty : Black Ops 3 oyununda eski nesillerde single player modu yani hikaye modu yer almayacak.

Oyunu bu yıl geliştiren Treyarch, yaptığı açıklamada PS3 ve Xbo360 kullanıcılarının yani eski nesle dair konsol sahibi olanların hikaye modunu oynayamacağını söyledi.Bu karar bir satış politakası olarak görülse de işin arkasında yatan gerçek ortaya çıktı. Aslında bu gerçek baya bir zamandır az çok tahmin ediliyordu, oyunun hikaye modunu eski konsolun gücünün yeterli olmayışı, Treyarch COD BO3 oyununda böyle bir karar almaya itmiş.

cıdb3

Ayrıca oyunun multiplayer modunun ise PS3 ve Xb360’ın desteklediği belirtilirken , oyunun PS4 ve Xbox One fiyatı 60 Dolar iken , PS3 ve Xbox 360’daki çıkış fiyatı 50 Dolar. Hikaye modunun olmayışından dolayı, bu fiyatın birazcıkta olsa düşmesinin gerektiğini söylememiz gerek. Aksi takdirde PS3 oyuncuları ve Xbox 360 oyuncuları bu konuda büyük tepki verip , en büyük rakipleri DICE’nin en son geliştirdiği Star Wars: Battlefront oyununa yönelebilirler.

Ancak şöyle bir durum da söz konusu Star Wars : Battlefront oyununda hiç bir platformda hikaye modu yer almıyor.Görüldüğü üzere bu yıl eski nesile sahip oyun severler, en bilindik iki FPS üreticisinin oyunlarında bir türlü hikaye moduna kavuşamayacaklar. 

COD Black Ops 3 oyunu PS4,PS3,Xbox One,Xbox 360 ve PC platformlarına 6 Kasım tarihinde çıkış yapacak.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

3 Comments

  1. Uzun Zamandır Bekliyodum ve beklediğime değimiş SÜPERRR

    Reply
  2. Hikaye Modu olmaması Çok iyi

    Reply
  3. Hikaye modu yok mu ??? kötü oldu bu 🙁

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*