Youtube tarafından en çok izlenen ve en çok hakkında video paylaşılan oyunların kombinasyonun alındığı bu listede , sadece PS4 platformu için özel olan Until Dawn oyunundan Xbox platformunun vazgeçilmez oyunlarından Gears of War‘a kadar her türlü oyun bulunmakta. Lafı fazla uzatmadan 10.sıradan listemize başlıyoruz.

10- World of Warcraft

WoW-Boss-Compilation-Wallpaper

Listenin 10.sırasında zaten yıllardır Youtube üzerinden en çok izlenme rakamlarına oluşan bir oyunu görüyoruz.

9- H1Z1

525

Sürükleyici bir oyun olan H1Z1’i Youtube üzerinden izlemek en az oyunu oynamak kadar zevkli.

8- Gears of War

uryz9omatjivfthdgxip

Xbox‘ın en değerli oyunlarından biri olan GoW, izlenme oranlarında bayağı başarılı. Listede 8.sırada yer alıyor. 

7- Super Mario Maker

SI_WiiU_SuperMarioMaker_v01

Heralde Super Mario oyunu olmayan bir sıralama beklemiyordunuz. Her türlü bu tarz listelerde görmeye alışık olduğumuz Mario bu sefer de bizi şaşırtmadı. 

6-  Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

2927068-2596408274-14023

Eylül ayında çıkışını yapan oyunlardan biri olan MGSV , aynı zamanda Kojima’nında son Konami oyunu olmakta. Oyuncular tarafından şimdiye kadar bayağı övgüyle bahsedilen oyunun , serinin son oyunu olmakla beraber diğerlerine göre açık dünyanın eklenmesi ile daha fazla aksiyonu bulundurduğu belirtiliyor. Ağustos ayında oyunun daha çıkmayışından olacak ki sıralamadaki yeri gayet güzel, Eylül ayı sonunda bu listede daha üst sıralarda olacağını söylemek yanlış olmaz.

5- Supershot

Superhot

Evet geldik FPS oyunlarının en gerçekci en heyecanlısına. Özellikle başarılı grafikleri ile oyuncuları kendine bağlayan Supershot, gün geçtikçe Call of Duty‘e farkını atıyor ve zirveye doğru yaklaşıyor . (!)

4- Pac-Man 256

maxresdefault

İnsanların oyun zevklerine saygı duyarız tabiki de , hadi Mario neyse be abi ! Supershot‘a da laf yok. Ama yıl olmuş 2015, Ağustos ayındayız. Pac-Man oynayıp üstüne bu kadar izlenmek… Cidden insanları bazen anlamıyorum. 🙂

3- Madden NFL 16

madden-nfl-16-screenshot-18_1441.0

Hiç oynamadığım bir oyun ancak oynayan kişiler tarafından oldukça beğeni ile karşılanmakta.Ülkemizde pek yaygın bir spor olmadığı için bu izlenme ve videoların Türkiye’den çok yurtdışından olduğunu söyleyebiliriz ancak ilerleyen yıllarda ülkemizde de popüler olacağını tahmin ediyorum.

2- Call of Duty Black Ops 3 (BETA)

Call-of-Duty-Black-Ops-3-feature-2-672x372

Bilindiği üzere Ağustos ayında oyunun betası çıktı. Activision tarafından beta ilk olarak oyunu ön sipariş yapan kişilere özel olarak açılmıştı bundan dolayı Youtube‘da bayağı bir izlendi. Daha sonra betanın herkese açılması ile yayınlanan yayın sayısı izlenme sayısını neredeyse aştı. Betayı test etmeyenler youtube videolarından oyun hakkında fikir elde etmek yerine Call of Duty Black Ops 3 BETA inceleme yazımızı okuyabilir. Oyunu satın almadan önce bizim inceleme yazımızı okumanız sizler adına yarar sağlayacaktır.

1- Until Dawn

17985087231_ff049d4afe_b

Ağustos ayının en çok izlenen ve yayınlanan oyunu PS4 platformuna özel olarak çıkış yapmış korku-gerilim türündeki Until Dawn. Şafağa kadar hayatta kalma parolası ile çıkışını yapan oyun, Youtube üzerinden oldukça fazla izlendi.Bu rakamlarda Playstation 4‘ün reklam politikasının da payı oldukça büyük. Özellikle oyunun Sony destekli oluşu, reklam politikasında Until Dawn‘ın diğer PS oyunlarına göre bir tık önde olduğunu gösteriyor. Ayriyeten oyunun sadece PS4 üzerinden çıkış yapmış olması, diğer platformdaki oyuncuların da Until Dawn videolarına bakmasını sağladı.

 

Youtube’da En Çok Takip Edilen Ağustos Ayı Oyunları hakkında görüşleriniz neler?

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*