dfgsg

Street Fighter IV oyunu ile PS4‘e giriş yapmış, ancak eski zamanlara göre zayıf bir oyun olduğundan Mortal Kombat‘a karşı satış konusunda geride kalan Street Fighter serisinin yeni oyununun betası yarın geliyor! Çocukluğumuzun en çok oynanan oyunlarından , Playstation 1 zamanında bile oyun konsolu kullanıcılarına büyük keyif yaşatan, arkadaşlarımızla oynarken ter attığımız türden bir oyun olan Street Fighter, bakalım yeni oyunu ile bizi memnun edecek mi?

Aslında bu sorunun cevabını almak beta ile olmamalı ama, bizim için bir şans diyebiliriz. 28 Ağustos tarihi ile bizle buluşacak olan Street Fighter V betası tam 5 gün sürecek. 5 gün boyunca dövüşe doymamız gerektiğini umuyorum. Ancak son çıkan oyunu olan Street Fighter IV gibi yaparlarsa, 1-2 gün şans verilir daha sonra unutulan oyunların arasına katılır. Buna rağmen , bu betanın 3.kez çıktığını ve her çıkışında da aldığı yorumların olumsuz olduğunu söylemek isterim. Oyun yapımcılarının söylediklerine göre , bu beta son olacak ve hiç bir hatayı bulundurmayacakmış. Genede interneti yavaş olan kişilerin oyunun inme sürecinde kablolu internet kullanması tavsiye ediliyor. Sebep olarak ise oyununun beta olmasına rağmen bir demo gibi değilde full oyun gibi olması. Yani oyunun bir kısmı iner inmez, oynanılabilir hale gelicek. Ve tahmin edildiği gibi internet altyapılı bir oyun olduğu için arkadan inen oyun sizin oyununuzu etkileyebilecek.

street-fighter-v-screen-01-ps4-us-15jun15

Street Fighter V oyunu bilindiği üzere Android,iOS,Xbox One,Xbox 360,PS4,PS3 için de gelecek. Bu durum konsolu olmayanları memnun edecek türden olsa da, hepsinde aynı kalitenin olması oyuncuları rahatsız etmiyor değil. Özellikle grafiklerin çağın çok gerisinde olduğu aşikar. Mortal Kombat oyunununda ki beklenmedik başarılı grafiklerden sonra , Street Fighter gibi çok büyük hayran kitlesi olan bir oyununun bu derece geri kalması büyük eleştirileri de ardında getiriyor.

174_141205234420_1

28 Ağustos tarihindeki beta umarım bütün eleştirilere yanıt verir şekilde olur ve bizi doya doya dövüş oyunu oynama hasretine doyurur.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

3 Comments

  1. Olmuyor ya, olmuyor. Bu oyun bitti artık eski havası asla gelmez. Tekken çıksın , street fighter sıkıcı.

    Reply
  2. Beta basladi, fena degil gibi

    Reply
  3. Küçüklüğümden beri hastasıyım bu oyunun ateri zamanında oynardık halen bırakamadım 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*