Oyunun geliştiricileri Telltale Games‘in yaptığı açıklamada Minecraft:Story Mod ile ilgili birçok yenilik kulağımıza geldi:

Özellikle merak edilen Minecraft:Story Mod’da craft sistemi olacak mı? sorusuna bu açıklama netlik kazandırdı. Oyundan zevk almamızı sağlayan craft sisteminin bu modda da olacağı takipçilerini epey sevindirdi. Minecraft zevkini bire bir yaşatacağını bildiren oyun geliştiricileri aşırıya kaçmadan, eski minecraft tatında bir oyun olacağını iletti, ayrıca başlangıç karakteri olarak kullandığımız karakteri modelleyebileciğimzi yani değiştirebileceğimizi de iletti. 

Minecraft bildiğiniz gibi geçmiş sürümlerinde (“pixel pixel oyun”,”o ne öyle çocuk oyunu”) gibi eleştirilerle karşılaşıyordu. Bu sürümlerinde oynamayan bir insanın bile, gerçekliği hissediceğini tahmin ediyoruz! Tamamen craft üstüne yaratılan, milyonlar tarafından oynanan bu oyun geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından satın alınmıştı. Grafik ve arka plan açısından değiştirilen oyun klasikliğini korumaya devam ediyor. 

Yeni nesil Minecraft olarak bilinen, Microsoft tarafından geliştirilen Minecraft, birçok yenilik ile gündemden hiç düşmüyor! Oyun içi yapıtlar ve yeni seed’leri ile daha çok merak uyandırıp, oyunu oynamaya daha çok teşvik ediyor.

Birçok modu olan Minecraft ( Açlık oyunları,Parkur modları vb.) gibi modlarla daha çok eğlenmemizi sağlıyor. Arkadaşlarımızla kendi dünyamızı kurabildiğimiz, mimarlığı kendimize ait evimizin olması, oyun tamamen bizim hayalimizden ibaret olmasıyla, kategorisinin en çok oynanan oyunlarından biri halinde.

 

Minecraf’ın yeni halini ve Story Mod’unu denemenizi öneriyoruz. Gerçekten mükemmel!

 

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Minecraft gerçekten üstüne koymaya devam ediyor , bir ara denemeyi düşünüyorum.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*