image.img

FIFA 16 yepyeni özellikleri ile oyun konsolu kullanıcıları ile buluşuyor. Hem Xbox hem de Playstation için Eylül ayında gelecek oyun, şimdiden vermiş olduğu detaylar ile oyuncuları hayran bıraktı. Oyun konsolu kullanıcılarının bu yıl FIFA 16’dan beklentisi büyük.

image.img (1)

Defansif Çeviklik

Oyuna yeni gelen özelliklerden biri , birebir pozisyonlarda defans oyuncusunun daha çevik olması ve yapılan müdahalelerde futbolu daha iyi hissetmemiz. Bu tarz pozisyonlarda FIFA 16 Betası‘nda gördüğümüz kadarıyla kol titreyebilcek.

image.img (7)

Bir Birlik gibi Savunma Yapmak

Artık ikinci kişiyi yardıma çağırınca daha etkili ikili savunmalar yaşanacak, aynı şekilde ikinci kişinin açtığı boşluk ile çeşitli ataklar yiyebileceğiz. Yenilen hücumun saldırılan kanatına 2 veya daha fazla oyuncumuzu destek için getirebileceğiz.

image.img (2)

Yeni Tackle Hareketleri

FIFA 16 oyunu ile değişen özellikler genel de hücumdan çok defansif yönde. Bunların en dikkat çekeni ise yeni tackle türleri. Özellikle slide tackle’da bayağı bir gelişme mevcut. İkili savunmalarda çok değerli tacklelar yapabileksiniz. Beta’dan süzüldüğü kadarıyla tackle özelliği yüksek olan oyuncular, düşük oyunculara göre bayağı bir fark ettirecek. Artık defansa oyuncu seçerken, mutlaka ama mutlaka tackle özelliklerini kontrol etmek zorunda kalacağız.

image.img (4)

Pas Yollarını Kapatma

Eklenen yeni özellikler ile artık pas yollarını daha iyi kapatabileceğiz. Rakibimizin hücumunu zora sokmak için tüm pas yollarını kapatıp onu topu kaybetmeye zorlayacağız. Ancak bu gibi durumlarda Neymar,Ronaldo,Cuadrado gibi skiller oyuncular, hücum yapan kişiye bu konuda ilaç olacak.

image.img (3)

Topa Dokunmadan Driblingler

Günümüz futbolunda çok yaygın olarak kullanılan bir hareket olan No Touch Dribling’i çoğumuz Lionel Messi tarafından bilmekteyiz. Bu özelliği FIFA 16’da da görebileceğiz.

image.img (5)

Sağlam Bitiricilik

Artık, bitiricilik özelliği yüksek olan oyuncular, müsait olduğu pozisyonlarda daha iyi şutlar çekebilecek. Buna vurduğu ayağın solak ise sol , sağlak ise sağ olması da etki edecek. Özellikle baş başa kendi ayağıyla vurduğu bir pozisyonda bunun gol olma şansı çok yüksek olacak. Örnek Oyuncular: Diego Costa, Lewandowski, Suarez

image.img (6)

Yenilikler hakkında görüşünüzü bildirmek için tıklayınız.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

3 Comments

  1. Fifa 16 gerçekten güzel geliyor. Oyun konsolum için ilk 16 oyunu diyebilirim

    Reply
  2. FIFA keşke oyun konsolları arasında ayrım yapmasa. Xbox’ta olan legends kartlar vr pre-release oynama olayı çok cazip.

    Reply
  3. Fifa 16 beklentileri karsilayacak gibi duruyo ozellikle defans yenilikleri cok iyi olmus bence.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*