gta5

Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere GTA 5 oyununun astronomik satış rakamları açıklanmıştı. Playstation‘dan Xbox‘a… Xbox‘tan PC‘e uzayan oyunlar listesinde, satış rakamları gün geçtikçe artmakta. Ancak bazı oyunlar öyle rakamlara ulaşmışlar ki,  yıllar geçse de egale edilmeyecek durumdalar. Listemiz açıklanan rakamlara göre olmakla beraber 15 oyundan oluşmaktadır.

blackops

15. Call of Duty : Black Ops
Listemizin 15.sırasında Call of Duty : Black Ops serisinin ilk oyunu Black Ops yer alıyor. Call of Duty : Black Ops tam 26 milyon kere satılmış. Ünlü FPS oyunu ile listeye giriş yapan Call of Duty bu başarıyı bakalım geçtiğimiz zamanda da sürdürebilecek mi?

Call_of_duty_mw3_wii4

14. Call of Duty : Modern Warfare 3

Listemizin 14.sırasında ise gene bir Call of Duty oyunu yer almakta. Bu sefer listeye Call of Duty , Modern Warfare serisinin 3.oyunu ile giriş yapıyor. Call of Duty : Moder
n Warfare 3, Black Ops‘dan 1 milyon daha fazla satarak 27 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

 

unnamed

13. Grand Theft Auto : San Andreas

Listemizin 13.sırasında ise TPS oyunlarının babası olarak bilinen , açık harita oyunlarının en iyisi olarak gösterilen Grand Theft Auto serisinin en sevilen oyunlarından biri olan San Andreas bulunmakta. Grand Theft Auto : San Andreas oyunu tam olarak 28 milyon satış yapmış.

Wii_Play_(5)

12. Wii Play

Listemizin 12.sırasında Wii platformuna ait Wii Play oyunu yer almakta. Oyunun içinde çeşitli spor oyunları , masa üzerinde oynanan türden bilardo,tenis oyunları ve çeşitli şans oyunları yer almakta. Wii Play oyunu 28.5 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

6a00d83452033569e2012875e7b124970c-550wi

11. New Super Mario Bros : Wii

Listemizin 11.sırasında ise gene bir Wii oyunu yer almakta.Bu seferki Wii oyunu ise 7’den 70’e her oyun severin bildiği bir oyun olan Mario‘nun New Super Mario Bros adlı oyunu. New Super Mario Bros toplam 29 milyon satış rakamına ulaşmış.

indir

10. Pac-Man

Listemizin 10.sırasında çocukluğumuzun en sevilen oyunlarından biri olan Pac-Man bulunmakta.  Basit bir oyun olsa da gerçekten uzun ve eğlenceli türden olan oyun, toplam 30 milyon satış yapmış. Bu başarılarından dolayı yapımcıları tebrik etmek gerek

ingame_16x9

9. Diablo 3

Listemizin 9.sırasında Diablo serisinin 3.oyunu yer almakta. En ünlü RPG oyunlarından biri olan Diablo 3 tüm platformlarda var neredeyse. Diablo 3 toplam 30 milyon saıtş rakamına ulaşmış durumda.

indir

8. New Super Mario Bros

Listemizin 8.sırasında ise gene Mario bulunmakta. New Super Mario Bros oyunu ile toplam 31 milyon satış rakamına ulaştı.

WSR_basketball

7. Wii Sports Resort

Listemiz de 7.sırada bir Wii oyunu daha yer alıyor. Çeşitli basketbol,voleybol,tenis gibi spor müsabakalarını içinde bulunduran Wii Sports Resort toplam 33 milyon kez satılmış.

mkwii_racing_1280

6. Mario Kart Wii

Listemizin 6.sırasında 36 milyon kez satılmış olan Wii oyunu Mario Kart Wii yer almakta. Görüldüğü üzere Mario ve Wii oyunları en çok satılan oyunlar arasında en fazla yere sahip olan oyun türleri.

Super-Mario-Bros2

5. Super Mario Bros

Listemizin 5.sırasında alıştığımız üzere bir Mario oyunu daha bulunmakta. Tartışılmaz Mario satış konusunda en başarılı oyun. Super Mario Bros oyunu toplam 40 milyon kez satılmış.

gtav

4. Grand Theft Auto : V

Listemizin 4.sırasında ise Grand Theft Auto serisinin son oyunu yer almakta. GTA 5 toplam 54 milyon kez satış yapılmış durumda.

image

3. Minecraft

Listemizin 3.sırasında önce PC için çıkış yapmış daha sonra konsol platformlarında da satış rakamlarında büyük yükselmelere meydan olmuş , Minecraft oyunu yer almakta. Minecraft toplam 70 milyon kez satılarak listemizde 3.sıraya girmiş durumda.

indir (1)

2. Wii Sports

Listemizde sona yaklaştık ve sondan bir önce olan 2 numaraya geldik. 2 numarada ya Mario olacaktı ya da Wii değil mi? Yazımızı baştan sona okuyan herkesin tahmin yürüttüğü gibi 2.sırada Wii oyunu olan Wii Sports yer almakta. İsminden de anlaşıldığı gibi çeşitli tenis,koşma gibi spor oyunlarını oynayabileceğimiz Wii Sports toplam 83 milyon kere satılmış durumda.

tetris


1. Tetris

Ve listemizde sona geldik. Toplam 135 milyon kere satılmış olan Tetris oyunu satış rakamlarında en çok miktara ulaşan oyun. Tetris‘i oynamayanımız yoktur zaten, listede birinci sırada olması normal, sizce de öyle değil mi? Ancak sıralamaya bakmak gerekirse genelde en çok satılan oyunlar fiyat olarak daha uygun oyunlar, bunların arasında ayrıntılar var ve tabiki onların kazancı ve başarısı çok daha büyük.

En çok satış yapan oyunlar hakkında görüşleriniz neler? Bizimle paylaşın.

 

KONSOLUM haberidir. Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Gta sa nın sahte kopya satışları ile 1 numarada olduğunu düşünüyorum 😀

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*